loader

Google zwiększa inwestycje w Polsce


Rozmowa polskiego premiera z prezesem Google


W ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki brał udział w wideokonferencji z prezesem Google Sundarem Pichaiem. Głównym tematem rozmowy była wojna informacyjna – przede wszystkim w kontekście działań podejmowanych przez Kreml. W trakcie rozmowy prezes Pichai zapewnił premiera Morawieckiego, że zespoły Google działają 24 godziny na dobę we wszystkich krytycznych obszarach – dezinformacji, cyberbezpieczeństwa, spraw humanitarnych i zapewniania dostępu do zweryfikowanych informacji. W związku z decyzjami kilku rządów, w tym Polski, Google zablokował dostęp do niektórych rosyjskich kanałów na YouTube w tych krajach.

Google wesprze lokalne organizacje pomagające Ukraińcom


Jak podkreśla dyrektor Magdalena Kotlarczyk, w obecnej trudnej sytuacji, Google skupia się także na pomocy Ukrainie, która została zaatakowana przez Rosję. – W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy, że Google przeznaczy blisko 40 mln zł lokalnym organizacjom, które pomagają osobom uciekającym do Polski przed wojną w Ukrainie. Środki zostaną przeznaczone na bezpośrednią pomoc humanitarną i wsparcie dla uchodźców w pierwszych tygodniach po ich przyjeździe, a także na realizację ich długoterminowych potrzeb – poinformowała w oświadczeniu. 

Oprócz tego firma utworzy centrum, w którym organizacje pozarządowe będą oferować pomoc prawną i psychologiczną dla uchodźców z Ukrainy. Centrum będzie mieściło się w Campusie Google for Startups w warszawskiej dzielnicy Praga.

 

źródło: KPRM

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze