loader

EFL Firmą Odpowiedzialną Technologicznie

W EFL przywiązujemy bardzo dużą wagę do jakości obsługi klientów. W dobie digitalizacji procesów zakupu produktu i obsługi klienta bardzo wrażliwym aspektem pozostaje ochrona danych osobowych. Tym bardziej po wejściu w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego stanowiącego największą reformę tego obszaru w historii. My mamy o co dbać – na swojego partnera wybrało nas już blisko 330 tys. firm. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić kompleksowy program zwiększenia bezpieczeństwa w Grupie EFL, dzięki któremu nie tylko usprawniliśmy warstwy technologiczne i procesowe ochrony danych osobowych, ale także zwiększyliśmy świadomość naszych pracowników na temat zagrożeń płynących ze świata cyfrowego. To jest tym bardziej istotne teraz, w czasie pandemii, kiedy zdecydowana większość interakcji pomiędzy naszymi pracownikami i klientami odbywa się zdalnie z wykorzystaniem nowych mediów – powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

Wśród zrealizowanych przez EFL inicjatyw podnoszących bezpieczeństwo danych oraz wzmacniających świadomość pracowników na temat zagrożeń wynikających z pracy w cyfrowym świecie, znalazły się m.in. kampania uświadamiająca na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa, szkolenia dla programistów na temat procesu bezpiecznego wytwarzania oprogramowania, instrukcje bezpieczeństwa dla zespołów wsparcia technicznego czy wdrożenie narzędzi chroniących przed wyciekiem danych firmowych i danych klientów. Te działania zostały docenione przez jury konkursu TOP CDR Firma Odpowiedzialna Technologicznie, które przyznało EFL pierwsze miejsce w kategorii „Dane”. Projekt zdobył również II miejsce w kategorii „Nagroda Publiczności”.

Wyniki konkursu TOP CDR Firma Odpowiedzialna Technologicznie zostały ogłoszone 23 kwietnia br. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele polskich uczelni wyższych, przyznali nagrody w trzech kategoriach: najlepsze praktyki w zakresie cyfrowej odpowiedzialności biznesu, komunikacja wdrożenia nowych technologii oraz bezpieczeństwo danych. Internauci w drodze głosowania on-line przyznali natomiast „Nagrodę Publiczności”.

1 2

O autorze