loader

CBA: Zarzuty w związku z tzw. zmową przetargową

Pięć osób usłyszało zarzuty w związku z możliwymi nieprawidłowościami przy przetargach organizowanych w Oddziałach Regionalnych Agencji Mienia Wojskowego. Śledztwo prowadzi poznańska Delegatura CBA pod nadzorem Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Kolejne pięć osób usłyszało zarzuty w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. zmowy przetargowej w związku z publicznymi przetargami na sprzedaż rzeczy ruchomych niekoncesjonowanych oraz odpadów organizowanych przez Oddziały Regionalne Agencji Mienia Wojskowego. W toku prowadzonych czynności ujawniono szereg nieprawidłowości związanych z wpływaniem na rozstrzygnięcia prowadzonych przetargów.

Wśród podejrzanych znalazło się troje pracowników (kierownik i dwóch specjalistów) działów ds. Gospodarowania Mieniem Ruchomym Oddziałów Regionalnych Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy, Warszawie i Poznaniu, którzy ujawnili dane dotyczące postępowań przetargowych stanowiące tajemnice służbową oraz dwóch przedsiębiorców biorących udział w zmowach przetargowych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty w Wydziale do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która nadzoruje toczące się postępowanie.

W toku śledztwa zarzuty usłyszało już 12 osób. Prokurator zastosował wobec części z nich wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji połączonych z zakazem kontaktowania się z współpodejrzanymi, a także poręczenia majątkowego w kwotach 20 lub 10 tysięcy złotych.

Za popełnienie zarzucanych im przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: Wydział Komunikacji Społecznej CBA

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze