loader

Wolontariusze wspierają ekologiczną akcję nad Wisłą

22 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Ziemi, wolontariusze Generali Polska wzięli udział w sprzątaniu Wisły. Wydarzenie to było częścią piątej edycji Operacji Czysta Rzeka, największej akcji społecznego sprzątania rzek w Polsce.

Ponad 400 osób wzięło udział w sprzątaniu nad Wisłą, zbierając prawie 10 ton śmieci z obu brzegów rzeki. 25 wolontariuszy z Generali Polska sprzątało Praską Plażę Miejską. Justyna Szafraniec, Dyrektor ds. PR w Generali Polska, podkreśliła, że Światowy Dzień Ziemi to świetna okazja do przypomnienia o dbaniu o środowisko naturalne.

Generali Polska była oficjalnym ubezpieczycielem akcji i zapewniła ubezpieczenie NNW uczestnikom społecznego sprzątania rzek. Polisa pokrywała odszkodowania w przypadku nieszczęśliwych wypadków, zakup przedmiotów ortopedycznych oraz rehabilitację.

Sprzątanie Wisły było jedną z 176 akcji zorganizowanych w ramach Operacji Czysta Rzeka na terenie całej Polski. W sumie wzięło w nich udział ponad 5000 osób. Operacja Czysta Rzeka to największa akcja społecznego sprzątania rzek w Polsce, działająca od 2019 roku. Liczba wolontariuszy wzrasta z roku na rok, a w ubiegłym roku zgromadziła ponad 8600 osób, które zebrali 230 ton odpadów. W tym roku do akcji przystąpiła rekordowa liczba wolontariuszy – prawie 18 tysięcy osób.

O autorze