loader

Wodne stacje paliw gotowe na przyjęcie żeglarzy

PKN ORLEN od początku maja uruchomi wodne stacje tankowania na Mazurach, nad Zalewem Zegrzyńskim oraz nad morzem. Oprócz paliwa, będzie można w nich kupić produkty spożywcze i akcesoria do łodzi. W trosce o środowisko stacje wyposażono w rozwiązania techniczne zapobiegające rozlaniu paliwa do wody.

Wodne stacje paliw od ponad 20 lat są dużym ułatwieniem dla miłośników żeglarstwa i sportów motorowodnych. Łodzie mogą być tankowane bezpośrednio z dystrybutora wodnej stacji paliw, co eliminuje uciążliwe uzupełnianie paliwa za pomocą kanistrów. Na nabrzeżnych stacjach można także zrobić zakupy, ponieważ placówki wyposażone są w małe pawilony handlowe oferujące produkty znane z innych stacji ORLENU. Klienci mogą płacić gotówką, kartami płatniczymi czy aplikacją mobilną ORLEN Pay. Na stacjach akceptowane są programy flotowe, a także program VITAY.

Wodne stacje paliw zaprojektowano i wybudowano z troską o ochronę środowiska naturalnego. Dzięki zastosowanej technologii, 24-godzinnemu systemowi zdalnego pomiaru i wykrywania wycieków, obiekty te są całkowicie bezpieczne zarówno dla gruntów, jak i wód. Specjalne przeciwrozlewowe rękawy sorbcyjne zatrzymują nawodne rozlewy paliwa lub olejów, a hermetyczny system odsysania par zapobiega wydostaniu się oparów paliwa do atmosfery. Wodne stacje paliw posiadają też niezbędne środki potrzebne do neutralizacji ewentualnych wycieków.

Wodne stacje paliw ORLENU zlokalizowane są w Mikołajkach, Giżycku, Sztynorcie, Pięknej Górze, Węgorzewie, Nieporęcie, Pucku, Wierzbicy i Gdyni. Wszystkie stacje czynne są sezonowo, od maja do końca września.

O autorze