loader

Wodne stacje paliw gotowe na przyjęcie żeglarzy

PKN ORLEN od początku maja uruchomi wodne stacje tankowania na Mazurach, nad Zalewem Zegrzyńskim oraz nad morzem. Oprócz paliwa, będzie można w nich kupić produkty spożywcze i akcesoria do łodzi. W trosce o środowisko stacje wyposażono w rozwiązania techniczne zapobiegające rozlaniu paliwa do wody.

Wodne stacje paliw od ponad 20 lat są dużym ułatwieniem dla miłośników żeglarstwa i sportów motorowodnych. Łodzie mogą być tankowane bezpośrednio z dystrybutora wodnej stacji paliw, co eliminuje uciążliwe uzupełnianie paliwa za pomocą kanistrów. Na nabrzeżnych stacjach można także zrobić zakupy, ponieważ placówki wyposażone są w małe pawilony handlowe oferujące produkty znane z innych stacji ORLENU. Klienci mogą płacić gotówką, kartami płatniczymi czy aplikacją mobilną ORLEN Pay. Na stacjach akceptowane są programy flotowe, a także program VITAY.

Wodne stacje paliw zaprojektowano i wybudowano z troską o ochronę środowiska naturalnego. Dzięki zastosowanej technologii, 24-godzinnemu systemowi zdalnego pomiaru i wykrywania wycieków, obiekty te są całkowicie bezpieczne zarówno dla gruntów, jak i wód. Specjalne przeciwrozlewowe rękawy sorbcyjne zatrzymują nawodne rozlewy paliwa lub olejów, a hermetyczny system odsysania par zapobiega wydostaniu się oparów paliwa do atmosfery. Wodne stacje paliw posiadają też niezbędne środki potrzebne do neutralizacji ewentualnych wycieków.

Wodne stacje paliw ORLENU zlokalizowane są w Mikołajkach, Giżycku, Sztynorcie, Pięknej Górze, Węgorzewie, Nieporęcie, Pucku, Wierzbicy i Gdyni. Wszystkie stacje czynne są sezonowo, od maja do końca września.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze