loader

Robisz dużo zdjęć podczas wakacji? To 3 gadżety idealne dla Ciebie

Karty pamięci, dysk SSD, hub USB-C – to gadżety, których użyteczność doceni każdy pasjonat fotografii. Szczególnie teraz, kiedy branża turystyczna powoli wraca do normy po kilkumiesięcznym uśpieniu, a wiele osób przygotowuje się do wyjazdu na upragnione wakacje. W jakie gadżety się zaopatrzyć, aby wygodnie utrwalić wspomnienia z podróży?

Jeden wyjazd, 400 nowych zdjęć

Sezon wakacyjny nieśmiało się rozpoczyna, a niektórzy już zaplanowali tegoroczne wyjazdy. W dobie social mediów wakacje to nie tylko świetna okazja do odpoczynku i poznania nowych miejsc, ale również do pochwalenia się swoimi podróżami. Według badania przeprowadzonego przez wyszukiwarkę Kayak.pl , Polacy na wakacjach robią średnio aż 58 zdjęć dziennie! Oznacza to, że statystyczny Kowalski z tygodniowego urlopu wraca z ponad 400 nowymi fotografiami. Co ciekawe, dalsza część badania wskazuje, że tylko co trzecia (37%) z tych osób wywołuje wykonane zdjęcia po powrocie z wakacji. Oznacza to, że pozostali przechowują wspomnienia na różnego rodzaju nośnikach, smartfonie lub na komputerze.

Karta pamięci

Osoby, które zdecydują się na uwiecznienie wakacji przy pomocy aparatu fotograficznego, powinny wyposażyć się również w dobrą kartę pamięci.
Pojemność nie jest jedynym aspektem, który powinno się rozważać przy zakupie karty. Warto zwrócić uwagę także na jej prędkości odczytu i zapisu, a także odporność na czynniki zewnętrzne. Ten ostatni aspekt jest o tyle istotny, że wykonując zdjęcia w podróży, nierzadko narażamy nośnik na zachlapanie, upadek czy pracę w zmiennych temperaturach. Dobrze jest wybrać kartę, która pomieści zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, umożliwi nam szybkie przenoszenie ich między urządzeniami, a jednocześnie taką, o której wytrzymałość w ekstremalnych warunkach będziemy mogli być spokojni.

Firma Transcend ma w swojej ofercie karty pamięci SD500S – nośniki stworzone z myślą o profesjonalistach oraz pasjonatach fotografii. Zapewniają optymalną szybkość, wytrzymałość i są dostępne w pojemności nawet do 128 GB.

1 2

O autorze