loader

Prezent komunijny – spory wydatek, łatwy do stracenia

Według badań przeprowadzonych przez portale VintageShop i Gazeta.pl w damskich torebkach najczęściej znaleźć można portfel (88%), klucze do domu i samochodu (71%) oraz telefon komórkowy (71%). Według policyjnych statystyk, w Polsce każdego dnia dochodzi do 38 przestępstw rozbójniczych. To takie, w których przy użyciu siły złodzieje kradną wartościowe przedmioty. Biorąc pod uwagę wartość przedmiotów znajdujących się w kobiecych torebkach, nie dziwi fakt, że często padają łupem przestępców. Co zrobić w przypadku jej kradzieży?
 
Szybka interwencja
 
W przypadku kradzieży torebki o zdarzeniu od razu należy powiadomić odpowiednie instytucje. Pozwoli to na uniknięcie dalszych kłopotów i zmniejszenie strat. W pierwszej kolejności pamiętajmy o zastrzeżeniu kart płatniczych i dowodu osobistego. Złodziejom zależy przede wszystkim na pieniądzach. Dlatego musimy uniemożliwić im dostęp do naszych kont i wykorzystanie dokumentu tożsamości do zaciągnięcia kredytu. Aby zastrzec kartę kredytową wystarczy zadzwonić pod całodobowy numer (+48) 828 828 828. Należy pamiętać, aby jednocześnie poinformować konsultanta o utracie dokumentu tożsamości. W następnej kolejności konieczne będzie zgłoszenie wszystkich przedmiotów kradzieży na policji. Do przyjęcia naszego wniosku zobowiązany jest każdy posterunek. Warto poprosić o pisemne potwierdzenie zgłoszenia zdarzenia, które ułatwi załatwianie spraw urzędowych. Nie ominie nas również wizyta w urzędzie gminy. Wyda on zaświadczenie o utracie dokumentu do czasu otrzymania nowego dowodu osobistego.
Warto pamiętać również o zabezpieczeniu skradzionego telefonu. Po natychmiastowym zablokowaniu karty SIM złodzieje nie będą mieli możliwości wykonywania na nasz koszt żadnych połączeń. Można to zrobić u operatora sieci w salonie, przez Internet lub biuro obsługi klienta. W sytuacji, gdy w skradzionej torebce znajdują się klucze, konieczna będzie wymiana wszystkich zamków. Podobnie w przypadku kluczyków do samochodu. Nawet jeśli mamy zapasowy komplet, wskazany jest montaż nowych zabezpieczeń.

1 2

O autorze