loader

Powstaje specjalna aplikacja dla mieszkańców rozliczających PIT w Poznaniu

W Poznaniu trwają prace koncepcyjne nad Aplikacją Poznaniaka/Poznanianki, która pozwolić ma na udział w miejskim programie wszystkim osobom rozliczającym podatki w Poznaniu. Program będzie zachęcał do korzystania ze zniżkami z miejskich atrakcji.

Jak tłumaczył poznański urząd miasta, w pierwszym etapie w programie będą mogły uczestniczyć osoby pełnoletnie, ale docelowo korzyści odniosą również dzieci. Dla użytkowników program będzie oferować system zniżek w miejskich instytucjach kultury, sztuki i obiektach sportowo-rekreacyjnych, co pozwolić ma na aktywne spędzanie wolnego w Poznaniu.

„Aplikacja Poznaniaka/Poznanianki zapewni także łatwy i szybki dostęp do informacji miejskich. Docelowo za jej pomocą będzie można również łatwiej poruszać się po Poznaniu – w czym pomóc ma interaktywna mapa – wziąć udział w miejskich ankietach, szybciej skontaktować się z urzędnikami i uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące działalności urzędu. Będzie to zachęta do angażowania się w życie Poznania i mobilne narzędzie do wspólnego tworzenia przyjaznego i bezpiecznego miasta” – wskazał magistrat.

Urząd miasta zaznaczył, że ze względu na bezpieczeństwo i ochronę danych osobowych użytkowników w aplikacji będą wykorzystywane – za zgodą osób z niej korzystających – tylko niezbędne informacje, pozwalające na identyfikację i przypisanie zniżek na wejścia do obiektów i usługi miejskie.

(PAP) autor: Anna Jowsa ajw/ wj/

1 2

O autorze