Biznes
Plan na życie PZU
Plan na życie
Co to jest Plan na Życie?
- „PZU Plan na Życie” to nowy produkt finansowy, który pozwala na połączenie możliwości regularnego oszczędzania z ochroną ubezpieczeniową na wybranym przez klienta poziomie. Produkt oferowany jest w formie indywidualnego ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym.
- Jest to program regularnego oszczędzania skonstruowany tak, aby w pełni sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta, ceniącego sobie elastyczność i możliwość swobodnego dopasowywania wszystkich elementów produktu do swoich potrzeb. Dzięki temu, nowe ubezpieczenie może być dobrym rozwiązaniem dla bardzo szerokiej grupy odbiorców. W zależności od zasobności portfela, klient ma do wyboru trzy warianty wysokości podstawowej składki ubezpieczeniowej (100 – 349,99 PLN; 350 – 599,99 PLN; 600 PLN i więcej).
- Plan na Życie to możliwość gromadzenia środków na przyszłość dla osób zainteresowanych regularnym oszczędzaniem np. na wykształcenie swoich dzieci czy też uzupełnienie środków finansowych na czas emerytury. Jest to kolejny produkt w ofercie Grupy PZU, dzięki któremu klienci mogą budować swoją finansową przyszłość.
- Najważniejszy atut oferty to jej elastyczność – rozwiązanie może zostać dostosowane do aktualnej sytuacji życiowej i związanych z tym potrzeb klienta. Osoba ubezpieczona sama określa sumę ubezpieczenia i ma możliwość jej swobodnej modyfikacji zależnie od swoich potrzeb. Sama też decyduje o wysokości składki – w trakcie umowy może zmieniać jej wysokość i częstotliwość, a nawet skorzystać z czasowego zawieszenia opłacania.
- Dostęp do rachunku możliwy jest przez Internet (www.plannazycie.pl). Oprócz śledzenia gromadzonego kapitału, Klient ma wygodną możliwość składania wszystkich zleceń za pośrednictwem Internetu.
Co realnie oznacza „elastyczność” dla klienta? Kiedy i na jakich zasadach możliwe są wszystkie zmiany?
- Wysokość składki może zostać podwyższona już od pierwszej rocznicy umowy, obniżona – od drugiej (maksymalnie o 50 proc. dotychczas zadeklarowanej składki).
- Składki mogą być uiszczane miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie. Zmiana częstotliwości składki możliwa jest już od pierwszej rocznicy umowy ubezpieczeniowej.
- Podwyższenie lub obniżenie sumy gwarantowanej ubezpieczenia możliwe jest po pierwszym roku trwania umowy. Rutynowo, przy podwyższeniu ubezpieczony zobowiązany jest do przedstawienia informacji o swoim stanie zdrowia (oświadczenie, ankieta, badania lekarskie i diagnostyczne etc.)
- Przy podwyższonej sumie gwarantowanej, ubezpieczony może liczyć się z podwyższeniem składki podstawowej i wyższą opłatą z tytułu odpowiedzialności PZU Życie SA na wypadek śmierci ubezpieczonego.
- Obniżenie sumy gwarantowanej nie wiąże się z obniżeniem podstawowej składki ubezpieczeniowej
- Od trzeciego roku trwania umowy ubezpieczony może czasowo (od 1 do 12 miesięcy) obniżyć wysokość opłacanej składki podstawowej. Po okresie czasowego obniżenia wysokość „powraca” do wcześniejszego poziomu. Co ważne, w okresie obowiązywania obniżonej składki gwarantowana suma ubezpieczenia pozostaje bez zmian.
- W każdym momencie ubezpieczony może zrezygnować z ubezpieczenia po prostu przestając opłacać składki, ważne jest jednak, że w dwóch pierwszych latach trwania umowy decyzja ta oznaczać będzie utratę zgromadzonych środków
Jak realizowana jest funkcja ochronna nowego produktu?
- Klient ma możliwość swobodnego dopasowywania funkcji ochronnej produktu – suma ubezpieczenia może być modyfikowana w zależności od aktualnej sytuacji życiowej ubezpieczonego. W trakcie umowy można też zmieniać wysokość i częstotliwość opłacania składek, a nawet czasowo je zawiesić.
- Plan na Życie to optymalne rozwiązanie dla osób, które szukają sposobu na pomnażanie swoich pieniędzy, a jednocześnie nadal chcą posiadać ubezpieczenie życia z wysoką sumą ubezpieczenia.
- Plan na życie jest znacznie bardziej atrakcyjną i korzystną propozycją niż jedynie ubezpieczenie terminowe (wysoka suma ubezpieczenia)
- Gwarantowana suma ubezpieczenia jest dużo wyższa niż wartość rachunku
Jak realizowana jest funkcja inwestycyjna produktu? W co inwestowane są środki?