loader

OVHcloud rozszerza obecność w Polsce

OVHcloud rozszerza obecność w Polsce

 

 

Nowa inwestycja wpisuje się w dynamikę wzrostu europejskiego lidera chmury. Biuro w Gdańsku to druga lokalizacja R&D Grupy w Polsce i kolejna nad Wisłą.

 OVHcloud, największy europejski dostawca chmury, kontynuuje dynamiczną ścieżkę rozwoju. Gdański oddział, podobnie jak otwarte już w 2004 roku wrocławskie centrum badawczo-rozwojowe, skupia zespoły R&D, pracujące nad innowacyjnymi rozwiązaniami cloud, odzwierciedlając przy tym potencjał regionu. Polska staje się regionalnym hubem technologicznym dzięki gotowości na transformację cyfrową, innowacyjności, biznesowym potrzebom oraz podejściu multicloud.

 – Rynek Europy Środkowo-Wschodniej rośnie, oferując ogromne możliwości, bogactwo talentów i innowacyjną myśl techniczną – podkreśla Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud. OVHcloud aktywnie uczestniczy w rozwoju regionu, czego dowodem było otwarcie niespełna sześć lat temu centrum danych w Warszawie.

 W gdańskim biurze pierwsze rekrutacje ruszyły jeszcze przed pandemią w 2019 roku, nowo otwarty oddział w biurowcu ‘Spaces’ stanie się zaś przestrzenią do spotkań zespołów, a także klientów OVHcloud. Centrum biznesowe ‘Spaces’ jest zlokalizowane w trójmiejskim biurowcu Wave. Oprócz imponującego widoku na panoramę miasta, przy budynku stworzony został City Hub – pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności, a od strony al. Grunwaldzkiej, wykorzystano beton fotokatalityczny.

 

  Szukamy talentów w całym kraju, ale i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pracowników, udostępniając lokalne biura. Stąd w następnym roku planujemy otwarcie kolejnej lokalizacji. Niezmiennie mamy ambitne plany rekrutacyjne i zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń dodaje Robert Paszkiewicz.

 Ekspansja wpisuje się we wzrostowy trend spółki, odzwierciedlony m.in. wzrostem przychodów w bieżącym roku obrotowym.

 ­ Wzmocnienie naszych zespołów i ekosystemu OVHcloud, w połączeniu z szybką ekspansją naszego portfolio PaaS i zwiększonym zapotrzebowaniem na suwerenne oferty cloud to atuty, które pozwalają nam podnieść prognozy przychodów na rok 2022 do przedziału 15-17 proc. – powiedział Michel Paulin, CEO OVHcloud.

author avatar
Schultz
Rita Schultz, redaktor, wykładowca akademicki z ponad 20 letnim stażem, szkoleniowiec, prelegent.
O autorze