loader

MEN proponuje zmiany w czasie pracy nauczycieli oraz lokalizacji miejsc nauczania

Przygotowania do zmian w Karcie Nauczyciela oraz Prawie Oświatowym są w toku. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce umożliwić nauczycielom pracującym w liceach, technikach i branżowych szkołach I stopnia wykonywanie dodatkowych godzin ponadwymiarowych w roku szkolnym 2023/2024. To odpowiada potrzebom jednostek samorządu terytorialnego – argumentuje Ministerstwo.

W Prawie oświatowym planuje się utworzenie czasowo działających lokalizacji dla liceów, techników i branżowych szkół I stopnia, które zapewnią optymalne warunki realizacji programów nauczania. Te dodatkowe lokalizacje będą podlegały organizacyjnie szkołom prowadzonym przez jednostki samorządu terytorialnego. To nie oznacza jednak, że powstaną nowe placówki, ale jedynie tymczasowe lokale na potrzeby danej szkoły.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze