loader

Kongres Dobrych Praktyk ESG, SDG, CSR łączy wokół wspólnego celu

8 grudnia 2021 przedstawiciele biznesu, środowisk naukowych oraz startupów i organizacji pozarządowych dzielić się będą dobrymi praktykami w zakresie zrównoważonego rozwoju i wyzwań klimatycznych.  

Dyskusja panelistów będzie się odbywała na dwóch scenach. Scena pierwsza dedykowana będzie kluczowym zagadnieniom związanym z ESG, SDG i CSR. Eksperci podzielą się dobrymi praktykami w zakresie współpracy branżowej na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, raportowaniem niefinansowym czy pomysłami jak biznes może włączyć się w aktywne działanie i budować strategie oparte na zrównoważonym rozwoju.  

Scena druga będzie prezentować laureatów Konkursu dla Zrównoważonych, który został przeprowadzony w listopadzie, tuż przed wydarzeniem. Zwycięskie startupy i organizacje  pozarządowe będą prezentować pomysły i inicjatywy wspierających realizację 17 SDGs (Sustainable Development Goals). 

Założeniem inicjatorów Kongresu Dobrych Praktyk jest pokazanie jak najszerszego wachlarza możliwości do współpracy wokół wspólnego celu jakim jest dobro naszej planety. Co więcej połączenie świata biznesu ze środowiskiem startupów jest propozycją przynoszącą obustronne korzyści.

Poza przestrzenią kongresową, miejscem skupiającym skupiającym w jednym miejscu biznes oraz twórców akcji social impactowych jest platforma Small Step Matters. To pierwszy HUB zrównoważonego rozwoju, który zawiera zestaw różnorodnych narzędzi wspierających biznes w praktycznej realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Są tam między: marketplace działań zrównoważonego rozwoju, sposoby na budowanie zaangażowania i gamifikacji pracowników, wyzwalanie ich przedsiębiorczości i inicjatyw oddolnych. Biznes w oparciu o platformę może w łatwy sposób implementować strategie zrównoważonego rozwoju oraz generować raporty niefinansowe. Trzon ekosystemu stanowią zrównoważone akcje i projekty organizowane przez partnerów społecznych, które na platformie mogą pozyskać finansowanie oraz firmowych wolontariuszy.

Startupy i inicjatywy, które zwyciężyły w Konkursie dla Zaangażowanych, oprócz możliwości  prezentacji swoich pomysłów na Kongresie Dobrych Praktyk, będą miały również okazję na dotarcie do środowiska biznesowego poprzez bezpłatną promocję rozwiązań przez cały 2022 na platformie Small Step Matters (www.smallstepmatters.com ).

O wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny III edycji Kongresu Dobrych Praktyk zadbają Partnerzy, w tym: Akademia Leona Koźmińskiego, Small Step Matters, HB Reavis – międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, ABSInstitute, Instytut Myśli Europejskiej, COBIN Angels – organizator konkursu Business Angel of the year 2021, Proptech Foundation, e-nform oraz BuildTheWeb i agencja [vi:]

Szczegóły Kongresu Dobrych Praktyk są dostępne pod linkiem https://kongresdobrychpraktyk.pl

 

O autorze