loader

Jak szybko wziąć pożyczkę i na tym nie stracić?

Dorosłość wiążę się z odpowiedzialnością, ale i mnóstwem kłopotów oraz kosztów. Trzeba m.in. wygospodarować środki na majówkowy wyjazd czy remont w mieszkaniu. Co jednak, gdy portfel świeci pustkami, a lista wydatków nie ma końca? Warto wtedy zainteresować się wzięciem małej pożyczki online. Radzimy, jak błyskawicznie ją zaciągnąć, jednocześnie na tym nie tracąc.

 

1.Sprawdź czym jest pożyczka pozabankowa

Pożyczki pozabankowe często nazywane są także szybkimi pożyczkami oraz chwilówkami. Są udzielane przez instytucje pozabankowe, czyli tzw. firmy pożyczkowe specjalizujące się właśnie w tym. Część z nich udziela je na bardzo krótki okres, np. do dwóch miesięcy, ale można znaleźć również platformy online, które umożliwiają rozłożenie rat nawet na 24 miesiące. Cały proces odbywa się w pełni internetowo. Pożyczoną kwotę wraz z odsetkami, prowizjami i innymi kosztami należy zwrócić do dnia określonego w umowie bądź spłacać według założonego harmonogramu spłat.

 

2.Zadbaj o wygodę

W erze cyfryzacji i rozwoju technologicznego nie warto tracić czasu na wycieczki do banków i martwić się dużymi kolejkami. Najwygodniejszym obecnie rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki online. Wniosek można złożyć o każdej porze dnia i nocy, za pomocą kilku kliknięć, bez wychodzenia z domu. Poza tym pożyczki online umożliwiają otrzymanie dodatkowych środków w rekordowo krótkim czasie. Zatem, jeśli zależy nam na czasie, ponieważ środki mają pokryć wydatki związane z nagłym wypadkiem, to duży plus.

Ta forma pozwoli nam również ograniczyć formalności. Zwykle wystarczy dowód osobisty, numer konta bankowego i telefon komórkowy. Nie trzeba zagłębiać się w skomplikowane procedury i kompletować sterty dokumentów wymaganych zwykle przez banki.

 

3.Zweryfikuj dostępne oferty

Na początek powinniśmy sprawdzić dostępne oferty i je porównać. Już zestawienie kilku opcji pokaże nam różnice w kosztach, wysokościach późniejszych rat oraz harmonogramie spłat. Ważne, aby od razu mieć na uwadze jakie są nasze możliwości co do wysokości miesięcznych rat. Warto zatem przeanalizować domowy budżet oraz wszystkie stałe wydatki i określić jaka kwota nie będzie nadmiernym obciążeniem, a także sprawdzić, które firmy oferują najmniejszą ratę przy odpowiednio długim okresie spłaty. Pod tym kątem należy dobierać ofertę pożyczki.

1 2

O autorze