loader

Dziś w TVP Historia: „Goliat – zapomniany bohater”

W poniedziałek 11.10.2021 r. w TVP Historia o godzinie 20:00 widzowie po raz pierwszy w telewizji będą mogli zobaczyć film dokumentalny: „Goliat – zapomniany bohater” (2019 r., reż. Tomasz Sańpruch, Witold Tabaka).

„Goliat – zapomniany bohater” – to historia Juliana Eugeniusza Kulskiego – bohatera Powstania Warszawskiego i syna prezydenta okupowanej Warszawy. Twórcy pokazali w filmie wieloletnie działania prof. Kulskiego skupione na budowaniu międzynarodowej pozycji Polski i umacnianiu relacji polsko-amerykańskich.

W tle zaprezentowane zostały m.in. zdjęcia z prywatnego archiwum profesora oraz kulisy jego współpracy z Bankiem Światowym w charakterze architekta. Widzowie będą też mieli okazję poznać profesora i jego żonę Catharine prywatnie, w ich mieszkaniu w Waszyngtonie.

czwartek, 7 października 2021 r. odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. płk. prof. Juliana E. Kulskiego, który zmarł 12 sierpnia 2021 r. w Waszyngtonie. Urna z prochami zmarłego, w asyście honorowej Wojska Polskiego, została odprowadzona na warszawskie Stare Powązki i została złożona w rodzinnym grobowcu (kwatera 164, rząd 5, miejsce 1).  

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze