loader

Chiński przemysł pojazdów energetycznych porusza Auto Shanghai

Przyspiesza elektryfikacja chińskiego przemysłu motoryzacyjnego. Od stycznia do marca 2021 r. Produkcja i sprzedaż nowych pojazdów elektrycznych (NEV) w Chinach osiągnęła odpowiednio 533 000 i 515 000 sztuk, co stanowi odpowiednio 3,2 i 2,8-krotny wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Samochody wyłącznie elektryczne mają w większości 455 000 i 433 000 sztuk.

W związku z tym prawie każdy producent OEM zaprezentował swoje nowe NEV na Auto Shanghai 2021. Marki takie jak Tesla, NIO, Li Auto, XPeng, Weltmeister, NETA, SERES, Leapmotor, Ora, ARCFOX i Geometry prezentowały różne typy pojazdów elektrycznych. Ponadto na tegorocznej wystawie zadebiutowało wiele nowych marek z tej branży, które przykuwają uwagę zwiedzających, w tym Hengchi, HiPhi, IM, R (firmy SAIC), Lantu i HYVCAN, by wymienić tylko kilka.

Akumulatory, maszyny elektryczne i sterowanie elektroniczne mają oczywiście zasadnicze znaczenie dla tych nowych pojazdów energetycznych. Tak więc wiele nowych chińskich firm z tej branży prezentuje swoje najnowsze technologie i produkty na Auto Shanghai 2021, w tym CRRC, SVOLT, FTXT, BYD Batteries, EVE Power, LISHEN Battery, JONHON itp.

1 2

O autorze