loader

Poznawanie świata kryptowalut z ZND

Grupa ICEO, która od ponad dekady zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem innowacyjnych firm technologicznych, połączyła siły z zondacrypto, największą regulowaną giełdą kryptowalut w Europie Środkowo-Wschodniej. W wyniku współpracy obu podmiotów powstała platforma ZND, służąca do zarządzania aktywami cyfrowymi. Narzędzie jest przeznaczone dla każdej osoby, która chce odkrywać świat finansów, Web 3.0 i blockchain w bezpieczny i intuicyjny sposób.

Dynamiczny rozwój technologii blockchain i ekosystemu Web 3.0 przekłada się na stale rosnącą popularność kryptowalut na całym świecie. Na rynku pojawia się coraz więcej projektów, coraz trudniej jest nadążyć za stale zmieniającymi się trendami i najnowocześniejszymi innowacjami. Dla nowicjuszy oznacza to wyższy niż kiedykolwiek próg wejścia na rynek – aby rozpocząć przygodę z kryptowalutami, trzeba posiadać ogromną wiedzę. Dla aktywnych inwestorów to również stanowi wyzwanie – bycie na bieżąco i nieustanne śledzenie najnowszych wiadomości oraz podejmowanie na ich podstawie bezpiecznych i świadomych decyzji jest niezwykle czasochłonne. Misją platformy ZND, która chce rozwiązać te problemy, jest zorganizowanie w jednym miejscu usług opartych na blockchainie o globalnym zasięgu i udostępnianie ich w najprostszy możliwy sposób, aby były one przystępne dla każdej chętnej osoby.

Z naszych badań oraz konsultacji ze społecznością wynikło, że oprócz sprawnego dostępu do najnowszych projektów i trendujących aktywów, kluczowe jest uproszczenie uczestnictwa w przestrzeni Web 3.0. Dlatego zdecydowaliśmy się połączyć usługi świadczone na platformie (Trade, Earn, Borrow) z możliwościami technologii Big Data i Machine Learning. W ten sposób zapewniamy najbardziej wydajny i naturalny interfejs do korzystania z platformy. Dodatkiem będzie tutaj token ZND, który zapewni dodatkową warstwę integracji z naszym ekosystemem i podejściem skupiającym się na potrzebach społeczności – wyjaśnia Wojciech Sroka, CEO i założyciel ICEO.

Platforma w czasie rzeczywistym łączy potencjał dużych modeli AI z danymi rynkowymi, a także z dogłębną wiedzą na temat projektów kryptowalutowych oraz produktów TradFi i DeFi. Dzięki temu, ZND umożliwia użytkownikowi zarządzanie portfelem w obrębie przyjaznego interfejsu.

W ramach jednej aplikacji oferowane są cztery zintegrowane usługi:

● Explore – zasilany sztuczną inteligencją prywatny asystent, który przyznaje użytkownikom dostęp do wszystkich funkcjonalności ZND, zapewnia spersonalizowane analizy oraz odpowiada na nawet najbardziej złożone pytania bezpośrednio w oknie czatu;

● Earn – umożliwia generowanie pasywnego dochodu dzięki funkcjonalnościom DeFi, takim jak zapewnianie płynności poprzez handel delta-neutralny, staking on-chain oraz zabezpieczone linie kredytowe – ostatnia funkcjonalność zostanie udostępniona w późniejszym czasie;

● Trade – oferuje zarządzanie saldem i jego dywersyfikację z całodobowym dostępem do różnorodnych aktywów: kryptowalut, tokenów, stablecoinów, akcji, funduszy ETF, towarów, metali szlachetnych;

● Borrow – dynamiczna linia kredytowa pod zastaw aktywów cyfrowych, wolna od dodatkowych opłat i uciążliwych formalności.

Wdrażanie narzędzi platformy ZND będzie przebiegało wieloetapowo, ale już teraz każdy użytkownik zyskuje dostęp do pierwszej funkcjonalności platformy: Earn. Umożliwia ona wykorzystanie cyfrowych aktywów do pozyskiwania pasywnego przychodu. Użytkownik może dostać nawet do 18% ich wartości rocznie w nagrodach. Przejrzyste zasady subskrypcji dla 14 różnych kryptowalut, tokenów i stablecoinów zostały zaprojektowane w celu maksymalizacji zysków przy jednoczesnym ścisłym przestrzeganiu norm bezpieczeństwa i regulacyjnych, co zapewnia równowagę między rentownością a bezpieczeństwem.

Gospodarka całej platformy została oparta na tokenie ZND. Po jego upublicznieniu użytkownicy, którzy zdecydują się na jego kupno, zyskają wczesny dostęp do nowych narzędzi oraz dodatkowych korzyści, takich jak większe nagrody w usłudze Earn, dostępny na wyłączność program stakingu, cashback z tradingu i wiele innych.

Kluczowym elementem strategii platformy ZND jest jej silna zgodność z aktualnymi regulacjami prawnymi. Usługi platformy są zarządzane przez w pełni audytowanego operatora, posiadającego licencje na różnych rynkach, w tym w Estonii, na Litwie i w Kanadzie. Dbałość o przestrzeganie przepisów zapewnia znaczącą przewagę zarówno klientom, jak i partnerom, zwłaszcza na rynku, który w ostatnich dniach wyraźnie preferuje platformy działające w pełnej zgodzie z przepisami prawnymi. Koncentracja ZND na tym aspekcie zapewnia wysoki poziom zaufania i bezpieczeństwa wszystkim zainteresowanym.

Regulacje mają kluczowe znaczenie dla sukcesu zarówno branży kryptowalut, jak i działających w niej firm. Ostatnie wydarzenia rynkowe to tylko potwierdzają – coraz częściej w branży wysokie stanowiska są obejmowane przez profesjonalistów mających wieloletnie doświadczenie z pracy z regulatorami. Misją, która przyświeca naszym działaniom w zondacrypto, jest uwolnienie pełnego potencjału kryptowalut przy jednoczesnym zapewnieniu naszym użytkownikom wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz edukacji. Nasza współpraca z ICEO nad platformą ZND jest naturalną konsekwencją naszych założeń, ponieważ ma ona docelowo być łatwym i intuicyjnym wektorem wejścia do przestrzeni Web3 dla nowicjuszy. Kluczową częścią tego zobowiązania jest zapewnienie, że środki naszych użytkowników będą stale bezpieczne, co może mieć miejsce tylko w pełni regulowanym i licencjonowanym środowisku – podkreśla Przemysław Kral, CEO zondacrypto. 

author avatar
Schultz
Rita Schultz, redaktor, wykładowca akademicki z ponad 20 letnim stażem, szkoleniowiec, prelegent.
O autorze