loader

Policjanci z tajemniczego „Archiwum X” rozwikłali zabójstwo sprzed 17 lat

Eksperci z katowickiego Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych, zwani również „Archiwum X”, przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Gliwicach, odkryli sprawców morderstwa z 2005 roku. Zabójstwo miało miejsce w Zabrzu, a ofiarą padł 50-letni mężczyzna. Trzech mężczyzn, odpowiedzialnych za zbrodnię, zostało aresztowanych i postawiono im zarzuty zabójstwa. Grozi im kara dożywotniego więzienia.

„Archiwum X” to zespół składający się z doświadczonych policjantów, którzy analizują umorzone sprawy w celu wykorzystania najnowszych technik badawczych, aby znaleźć rozwiązania dla dawnych zagadek kryminalnych.

Sprawa z 2005 roku dotyczyła mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w lesie w Zabrzu. Jego śmierć była wynikiem uduszenia, a ciało zostało podpalone po zgonie. Mimo podejrzeń wobec pewnych osób, śledztwo nie udało się rozwiązać wówczas z powodu solidnych alibi podejrzanych.

W 2022 roku, policjanci z „Archiwum X” ponownie zajęli się sprawą. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy zgromadzonego materiału dowodowego i przesłuchaniu wielu osób, udało się wskazać trzech mężczyzn z Zabrza jako sprawców zbrodni. Obecnie mają oni 39, 60 i 65 lat.

W wyniku nowych dowodów zgromadzonych przez Zespół do Spraw Przestępstw Niewykrytych KWP w Katowicach, podejrzani zostali doprowadzeni do gliwickiej Prokuratury Okręgowej, gdzie usłyszeli zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy w Gliwicach postanowił o trzymiesięcznym areszcie wobec wszystkich podejrzanych.

Niniejsza sprawa pokazuje, że nie ma przestępstw doskonałych i niezależnie od czasu, jaki upłynął od ich popełnienia, każde może zostać ostatecznie rozwiązane. Po wielu latach, sprawcy odpowiedzą za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze