Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego?
Podmiotami, które ubiegają się o uprawnienia związane z wykonywaniem czynności pośrednictwa kredytowego są przede wszystkim osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Wśród nich największą grupę stanowią ci, którzy posiadają już jakieś doświadczenie w pracy na szeroko rozumianym rynku finansowym, zajmują się doradztwem i pośrednictwem w udzielaniu kredytów czy też pracują w branżach pokrewnych, takich jak ubezpieczenia lub fundusze inwestycyjne.
Przy wyborze pośrednika należy kierować się kilkoma zasadami. Jako kompetentny specjalista, powinien on znać odpowiedź na każde pytanie klienta. Oczekujmy od niego sprawdzenia zdolności kredytowej w kilku bankach, bowiem doradcy dysponują niezbędnymi do tego celu narzędziami. Powinniśmy też otrzymać wszelkie informacje na temat kosztów i opłat związanych z zaciągniętym kredytem.
Gdy już zdecydujemy się na konkretną instytucję, sprawdźmy dla ilu oraz jakich instytucji finansowych pracuje doradca. Ważne, by w porównaniu warunków kredytowych wystąpiło jak najwięcej podmiotów – pomoże to wybrać ofertę najatrakcyjniejszą z punktu widzenia naszego portfela. Po sfinalizowaniu procesu zaciągania kredytu zachowajmy kontakt ze stałym i zaufanym doradcą, gdyż po paru latach może nam wskazać nowe formy finansowania oraz zmienić nasz stary kredyt na korzystniejszy – dodaje Paweł Kosmala.
Usługi pośredników kredytowych są nieodpłatne, bowiem doradca współpracujący z bankiem jest wynagradzany za swoją pracę. Taki system sprawia, że doradcy bardzo mocno angażują się w proces ubiegania się o kredyt, stanowiąc dla klientów bardzo cenne źródło wsparcia.