loader

Eurofactor oferuje faktoring portfelowy dla firm i korporacji

 

Średnim firmom i dużym korporacjom, które wystawiają nawet kilkadziesiąt tysięcy faktur miesięcznie, Eurofactor Polska proponuje faktoring portfelowy. Usługa, które pomaga połączyć zewnętrzne finansowanie faktur z wewnętrznym działem rozliczeń oraz windykacji, została wyróżniona w rankingu „Najlepszy  produkt i usługa korporacji”.

W rankingu, który co roku opracowuje Gazeta Finansowa, są uwzględniane firmy tworzące produkty innowacyjne i elastyczne, usprawniające działania korporacji i dużych przedsiębiorstw.

– Faktoring portfelowy to usługa zapewniająca efektywne finansowanie dowolnie dużych wolumenów faktur. Co ważne, usługa jest skierowana do podmiotów charakteryzujących się szerokim portfelem drobnych odbiorców – nawet kilkadziesiąt tysięcy – oraz posiadających własne centrum rozliczeń i windykacji. To rozwiązanie, które w obecnej sytuacji gospodarczej pomoże uelastycznić prowadzenie biznesu. Jest oferowane w opcji z regresem lub bez regresu i uwzględnia bardzo długie terminy płatności – mówi Mariusz Wiśniewski, dyrektor sprzedaży Eurofactor Polska S.A.  

Eurofactor z nowym rozwiązaniem dla  międzynarodowych korporacji

Eurofactor w 2022 roku, w ramach Grupy Credit Agricole Leasing &Factoring (CAL&F), wprowadził rozwiązanie International Factoring Pass oparte na paneuropejskiej platformie faktoringowej. Platforma jest wspólna dla wszystkich podmiotów Grupy CAL&F we Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Polsce i Portugalii. 
- Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że wszystkie należące do Grupy CAL&F firmy faktoringowe mogą zaoferować usługę faktoringową międzynarodowym grupom, które chcą scentralizować negocjacje i zarządzanie swoimi programami z jednym faktorem, podpisując pojedynczą umowę faktoringową z Eurofactor/CAL&F France – mówi Stanisław Atanasow, prezes zarządu Eurofactor Polska S.A. 
Platforma skierowana jest do przedsiębiorstw średniej wielkości i dużych korporacji, które działają w co najmniej dwóch krajach i mają łączne przychody powyżej 30 mln euro, z czego co najmniej 20 mln euro jest przeznaczone na Eurofactor (CAL&F) w ramach umowy faktoringowej. 

Przedsiębiorcy za pan brat z faktoringiem

Z raportowanych przez Polski Związek Faktorów (PZF) danych wynika, że w I kwartale 2022 roku firmy faktoringowe sfinansowały wierzytelności o łącznej wartości 105 mld zł. To aż o 33 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy wynik ten wyniósł 79,1 mld zł. Z usług faktoringowych korzysta obecnie prawie 21 tys. krajowych przedsiębiorstw, które przekazły do sfinasowaia 5,5 mln faktur.

Eurofactor Polska w ciągu 3 pierwszych miesięcy tego roku odnotował dynamikę na poziomie aż 113% r/r. Spółka, która w ubiegłym roku świętowała jubuleusz 10-lecia działalności, należy do TOP10 firm faktoringowych w Polsce.

 

Polski Związek Faktorów (PZF) zrzesza większość podmiotów świadczących usługi faktoringowe w Polsce. Skupia obecnie 5 banków komercyjnych i 21 wyspecjalizowanych firm udzielających finansowania.

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

1 2

O autorze