loader

Debata Capital24.tv: Czy firmy w Polsce są gotowe na ESG

Czy firmy w Polsce są gotowe na ESG i jak radzą sobie z tym wyzwaniem? Jakie przeszkody mogą napotkać? Co o tym sądzą eksperci?

 

W spotkaniu zorganizowanym przez Capital24.tv udział wzięli:

Sylwia Szwed, doradczyni strategiczna, Inventity Foundation, Paweł Roszkowski, dyrektor Departamentu Zgodności i Standardów, UNIQA w Polsce oraz Andrzej Gutowski, dyrektor ESG w Colliers.

 

„Kwestie związane z obszarami ESG to ostatnio gorący temat, jednak  rozmowy często skupiają się na efektach i inicjatywach dotyczących tego zagadnienia, a nie na jego istocie i podejściu strategicznym” powiedział Andrzej Gutowski z Colliers.

 

„ESG, zrównoważony rozwój, zielone inwestycje to pojęcia odmieniane przez wszystkie przypadki w debacie o przyszłości rozwoju podmiotów niezależnie od reprezentowanej branży. Instytucje finansowe, będąc faktycznymi prekursorami w zakresie wdrażania i raportowania ESG, mogą niewątpliwie posłużyć jako wartościowe wzorce dla innych podmiotów, przed którymi dopiero stoi to wyzwanie. Jednocześnie to instytucje finansowe w sposób odpowiedzialny wdrażają ocenę dostawców, partnerów, klientów przez pryzmat realizacji celów zrównoważonego rozwoju, kształtując tym samym oczekiwane postawy np. niskoemisyjność biznesu, dbałość o równouprawnienie pracowników”, mówił podczas debaty Paweł Roszkowski z UNIQA.

 

Spotkanie odbyło się Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

 

Zobacz wideo capital24tv.pl

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze