loader

Debata Capital24.tv: Czy firmy w Polsce są gotowe na ESG

Czy firmy w Polsce są gotowe na ESG i jak radzą sobie z tym wyzwaniem? Jakie przeszkody mogą napotkać? Co o tym sądzą eksperci?

 

W spotkaniu zorganizowanym przez Capital24.tv udział wzięli:

Sylwia Szwed, doradczyni strategiczna, Inventity Foundation, Paweł Roszkowski, dyrektor Departamentu Zgodności i Standardów, UNIQA w Polsce oraz Andrzej Gutowski, dyrektor ESG w Colliers.

 

„Kwestie związane z obszarami ESG to ostatnio gorący temat, jednak  rozmowy często skupiają się na efektach i inicjatywach dotyczących tego zagadnienia, a nie na jego istocie i podejściu strategicznym” powiedział Andrzej Gutowski z Colliers.

 

„ESG, zrównoważony rozwój, zielone inwestycje to pojęcia odmieniane przez wszystkie przypadki w debacie o przyszłości rozwoju podmiotów niezależnie od reprezentowanej branży. Instytucje finansowe, będąc faktycznymi prekursorami w zakresie wdrażania i raportowania ESG, mogą niewątpliwie posłużyć jako wartościowe wzorce dla innych podmiotów, przed którymi dopiero stoi to wyzwanie. Jednocześnie to instytucje finansowe w sposób odpowiedzialny wdrażają ocenę dostawców, partnerów, klientów przez pryzmat realizacji celów zrównoważonego rozwoju, kształtując tym samym oczekiwane postawy np. niskoemisyjność biznesu, dbałość o równouprawnienie pracowników”, mówił podczas debaty Paweł Roszkowski z UNIQA.

 

Spotkanie odbyło się Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

 

Zobacz wideo capital24tv.pl

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze