Technologie
Ponad 95 proc. Polaków spotkało się z niebezpiecznymi zachowaniami w sieci

- Bezpieczeństwo strony internetowej
- Sprawdzaj poprawność adresu internetowego, szczególnie podczas korzystania z przekierowań. Adres strony do logowania powinien zaczynać się na „https”.
- Wybierając sposób połączenia zawsze korzystaj z opcji szyfrowanych protokołem SSL.
- Jeśli nie masz pewności co do bezpieczeństwa linków otrzymanych w mailach, unikaj korzystania z takiego przekierowania i wejdź na potrzebną stronę za pomocą przeglądarki.
- Bezpieczeństwo danych osobowych
- Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe – pomoże ono w uniknięciu infekcji podstawowymi zagrożeniami, ostrzegając przed podejrzanymi stronami lub niebezpiecznymi plikami.
- Unikaj korzystania z publicznych niezabezpieczonych sieci Wi-Fi.
- Ogranicz dzielenie się swoimi zdjęciami i informacjami prywatnymi w sieci do minimum
- Bezpieczeństwo na zakupach
- Sprawdź dane i regulamin e-sklepu, poszukaj opinii o sprzedawcy w sieci, przeczytaj szczegóły programu ochrony kupujących.
- Wybieraj tylko zaufanego operatora płatności. Taka metoda płatności jak PayPal umożliwia płacenie w wielu miejscach w sieci, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo transakcji.
- Dbaj o siłę i tajność swoich haseł.
***
O PayPal:
Od ponad 20 lat PayPal pozostaje na czele cyfrowej rewolucji w płatnościach. Wykorzystując technologię sprawia, że usługi finansowe i handel są wygodniejsze, bezpieczniejsze i bardziej przystępne cenowo. Platforma PayPal wspiera ponad 305 milionów konsumentów i sprzedawców na ponad 200 rynkach, ułatwiając ich rozwój i dostęp do globalnej gospodarki. Więcej informacji: www.paypal.com
[1] Mowa nienawiści, mowa pogardy, Rzecznik Praw Obywatelskich
[2] Związek Firm Ochrony Osobowych
[5] PayPal mCommerce Index Trends Report by IPSOS 2019
[6] Związek Firm Ochrony Osobowych
[7] Kontakt dzieci i młodzieży z pornografią, Fundacja Dzieci Niczyje