loader

Kredyt konsolidacyjny – opłacalne rozwiązanie?

Aby skorzystać z kredytu konsolidacyjnego należy przedstawić dokumenty dotyczące stałych obciążeń finansowych, takich jak czynsz, opłaty za prąd i gaz, wysokości dotychczasowych rat i harmonogram ich spłacania a także zaświadczenie o zarobkach. Banki i instytucje finansowe  akceptują umowy o pracę, renty, emerytury, dochody pochodzące z działalności gospodarczej i rolniczej, kontrakty lub inne umowy, takie jak umowa o dzieło czy umowa najmu. Chcąc zaciągnąć kredyt z zabezpieczeniem hipotecznym należy również przedłożyć dokument poświadczający własność nieruchomości. Należy jednak pamiętać, że bank czy inna instytucja finansowa chętniej udzieli konsolidacji osobie wypłacalnej i posiadającą dobrą historię kredytową. Klient, który zaprzestał spłacania rat może mieć problem z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego. Dlatego rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla tych osób, które do tej pory w miarę terminowo regulowały swoje zadłużenie i odpowiednio wcześnie zaczęły szukać wyjścia z problemów finansowych. 

Decydując się na kredyt konsolidacyjny możemy mieć pewność, że liczne kredyty i zaciągnięte zobowiązania zmienią się w jedną, wygodną do spłaty ratę. Przed konsolidacją należy jednak przeanalizować ofertę banków i instytucji finansowych, dokładnie policzyć czy operacja będzie korzystna dla domowego budżetu a przede wszystkim zapoznać się z opiniami doradców finansowych, którzy pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie.

Autorem wypowiedzi jest Paweł Kosmala, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Finansowego.

Więcej na temat oferty kredytów konsolidacyjnych Górnośląskiego Towarzystwa Finansowego u Agentów oraz na stronie: http://gtf.pl/Kredyty-dla-Ciebie/Kredyt-konsolidacyjny

1 2

O autorze