loader

MMC Brainville chce przyciągnąć producentów filmowych z całego świata

 

Potężny sprzęt, łatwe w obsłudze oprogramowanie i wyszkoleni pracownicy, a także możliwość wynajęcia narzędzi na taki czas, jaki jest potrzebny, sprawią, że koszty produkcji będą dużo niższe, co powinno skłonić zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy do skorzystania z usług Parku.

 

Na pierwsze efekty trzeba będzie jednak poczekać. „MMC Brainville  przygotowuje  się  obecnie  do  przyjęcia  sprzętu  oraz technologii, które umożliwiają produkcję animacji i efektów specjalnych. Pierwsze testy mocy obliczeniowej oraz renderfarmy zostaną przeprowadzone przez szkołę Drimagine na  filmach  będących  obecnie  w  fazie  produkcji" – mówi Renata Stawiarska z działu kontaktu z mediami.

 

Kierownictwo miasteczka liczy też, że firmy działające w MMC Brainville będą współpracować przy przygotowywaniu filmów. Transfer wiedzy i technologii pomiędzy partnerami MMC Brainville może zaowocować stworzeniem innowacyjnych technologii  i  rozwiązań  a  także  powstaniem  nowych  firm.  Współpraca w  ramach  wspólnego  projektu  maksymalizuje  szansę  jego pomyślnej realizacji – tłumaczy Stawiarska. Łatwiej też będzie takiej kooperatywie zdobyć pieniądze na ukończenie projektu.

 

Jeśli te ambitne plany kierownictwa Brainville się spełnią i zarówno zagraniczni, jak i polscy partnerzy przekonają się, że multimedialne miasteczko odpowiada ich wymaganiom lepiej, niż konkurencja, to jest szansa, że pod Nowym Sączem powstanie polskie Hollywood.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze