MMC Brainville chce przyciągnąć producentów filmowych z całego świata

Nowoczesne filmy nie mogą obyć się bez technologii komputerowej – efekty specjalne, cyfrowy montaż czy składanie ścieżki dźwiękowej są dziś robione dzięki komputerom. To oznacza, że Miasteczko Multimedialne Brainville i jego najpotężniejsza w Polsce farma renderująca mogą stać się ważnym partnerem dla światowych potęg filmowych.
„Do końca roku powstanie w Miasteczku Multimedialnym jedna z najpotężniejszych, jeśli nie najpotężniejsza farma renderująca w Polsce" – tłumaczy Maciej Denenfeld, pracownik działu IT w Brainville. „Myślimy o współpracy z najpotężniejszymi firmami w Stanach i Europie. Jeśli będą potrzebować szybkiego wyrenderowania na odległość, my będziemy w stanie spełnić ich wymagania" – dodaje.
Największą częścią tego parku, najmocniejszym sercem jest serwerownia, w której znajdować się będzie render farma składająca się z 400 serwerów – mocnych jednostek obliczeniowych. Do tego będą dołączone specjalistyczne laboratoria, w których będą znajdować się stacje graficzne.
Czy to oznacza, że animacje Disneya i Pixara będą kręcone w Polsce? Do tego oczywiście droga daleka, jednak kierownictwo miasteczka liczy, że rodzimi filmowcy – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – zwrócą się do Brainville o pomoc.
Dlaczego mieliby to zrobić? Nie chodzi tylko o farmę renderującą złożoną z 400 komputerów, ale i o profesjonalne studio nagrań, wyposażone w kamery 4K, czy też studio dźwiękowe. Do tego, dzięki współpracy z WSB NLU (uczelnią, która jest wspólnikiem spółki), firmy, które zdecydują się produkować filmy i animacje w Nowym Sączu, będą miały do dyspozycji świetnie wyszkolone i wykwalifikowane kadry, umiejące wykorzystać możliwości sprzętu z Parku Technologicznego MMC Brainville.