loader

O czym pamiętać przy sezonowej wymianie opon?

Polskie przepisy ruchu drogowego pozwalają na jazdę z różnymi oponami na poszczególnych osiach samochodu. Dzięki takim zapisom użytkownicy aut mogą wymieniać koła parami – stopniowo. Warto jednak wspomnieć, że używanie opon o różnym stopniu zużycia bieżnika może powodować ich dalsze nierównomierne oraz jeszcze szybsze zużycie, a także nieco gorsze zachowanie pojazdu na drodze. 

Po czym rozpoznać dobry serwis wymiany opon?

Dokonując wymiany opon, starajmy się korzystać z usług profesjonalnego serwisu działającego nie sezonowo, ale tego przez cały rok i tego który posiada dobre opinie oraz rekomendacje. Nawet, jeżeli wiąże się to z dłuższym oczekiwaniem w kolejce, a cena jest nieco wyższa, mamy o wiele lepszą gwarancję dobrze wykonanej usługi, która przekłada się na najważniejszą kwestię – bezpieczeństwo. Renomowane punkty są z reguły lepiej wyposażone, a ich eksperci mają odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie. Oprócz bezpieczeństwa, korzystanie z fachowych warsztatów wpływa na bardziej precyzyjne wyważenie kół, co zwiększa żywotności opon, łożysk, silent blocków czy też elementów zawieszenia.

Dobry serwis wymiany ogumienia można poznać np. po sposobie, w jaki pracownik przygotowuje się do montażu opon i felg. Powszechną praktyką powinno być uprzednie oczyszczenie stopki opony i stykających się z nią rantów felg oraz aplikacja smaru, który ułatwia montaż i uszczelniającego miejsce łączenia. O fachowości i wysokich kompetencjach warsztatu może świadczyć również kontrola stanu zaworków, wentyli, czy też używanie specjalnego klucza dynamometrycznego przy dokręcaniu obręczy do osi pojazdu.

Jak przechowywać opony?

Aby nieużywane opony mogły nam służyć prawidłowo w następnym sezonie, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Najlepiej, jeśli będą magazynowane w suchym, chłodnym i przyciemnionym miejscu (np. w piwnicy czy też komórce gospodarczej). Pamiętajmy, że miejsce to musi być wolne od paliw, rozpuszczalników, smarów, olejów i wszelkiego rodzaju innych agresywnych chemikaliów. Przed składowaniem opon powinniśmy je dokładnie oczyścić i osuszyć. Takie zabiegi dadzą nam gwarancję należytego przechowywania.

Jak optymalnie sfinansować wymianę opon?

Jeśli przeszkodą w wymianie opon na zimowe o dobrej jakości jest niewystarczający budżet, to warto sięgnąć po finansowanie bankowe. Takie rozwiązanie oferuje np. Toyota Bank, który na każdym kroku stara się sprzyjać zmotoryzowanym klientom. Usługa Comfort Pay umożliwia bowiem rozłożenie na raty opłat za zakup i wymianę opon, ale można z niej skorzystać także w przypadku przegląd i konserwacji samochodu, napraw uszkodzeń mechanicznych oraz blacharsko-lakierniczych, a także zakupu i montażu akcesoriów.

– Klient może naprawić auto od ręki, a pierwszej płatności za usługę dokona dopiero za miesiąc. Suma faktur zostaje natomiast rozłożona na 12 wygodnych rat, przez co nie obciąża tak bardzo portfela kierowcy. Stworzenie i wprowadzenie Comfort Pay, było odpowiedzią na głosy płynące do nas ze stacji dealerskich, które pierwsze zauważyły potencjał tego typu oferty, przyglądając się potrzebom i zapytaniom naszycch Klientów – mówi Bartosz Suchecki, Product Manager Toyota Bank Polska.

 

author avatar
AKM multiAN PR

1 2

O autorze