loader

Dlaczego w cyberbezpieczeństwie brakuje pracowników? 350 tysięcy wakatów do obsadzenia w Europie

Ważne również, aby firmy brały czynny udział w promowaniu programów edukacyjnych[5] na uczelniach wyższych, uczestnicząc w targach pracy i rozmawiając ze studentami na temat ich przyszłej ścieżki kariery. 52% firm zgadza się, że w dziedzinie bezpieczeństwa najważniejsze jest praktyczne doświadczenie[6], a 7 na 10 przyznaje, że certyfikaty, którymi wykazuje się pracownik, znaczą więcej niż dyplomy ukończenia studiów.

 

Obok szkoleń studentów i budowania kolejnego pokolenia specjalistów, cyberbezpieczeństwo to także dobra ścieżka kariery dla kandydatów zmieniających pracę lub szukających jej po dłuższej przerwie, np. po okresie bezrobocia czy po urlopach rodzicielskich. Może to również wpłynąć pozytywnie na odsetek zatrudnionych w tym obszarze kobiet – 90% kandydatów powracających na rynek pracy to właśnie kobiety[7], a w branży cyberbezpieczeństwa jest ich ogółem tylko 11%.

 

Eksperci Fortinet zachęcają także, aby organizacje inwestowały we własnych pracowników, którzy posiadają już odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie techniczne i mogliby skorzystać ze szkoleń oraz kursów edukacyjnych z zakresu cyberbezpieczeństwa. – Firmy powinny współpracować z placówkami akademickimi oraz inwestować w szkolenia i programy nauczania, które odpowiednio przygotują kandydatów do wejścia na ten obszar rynku pracywskazuje dyrektor Jolanta Malak.

author avatar
Sarota PR Sp. z o.o.

1 2

O autorze