loader

Prywatna opieka medyczna dla pracowników – wyzwanie dla firm?

Materiał wideo: https://www.youtube.com/watch?v=fowJ6nMQ-Mk

 

Wiele polskich firm po prostu nie wie, ile może otrzymać od dostawcy usług medycznych. To właśnie z tego wynika większość problemów, a dla 9 na 10 pracowników, ta forma pozapłacowego motywowania jest najważniejsza.

 

– Bardzo często, zakupem i zarządzaniem usługami medycznych dla pracowników zajmują się działy HR. Działy te, biorą pod uwagę czynniki ważne z punktu widzenia samego zatrudnionego, mogą nie wykorzystywać w pełni oferowanego potencjału zakupowego takich usług – stwierdza Mariusz Krzysztoń, Manager w OptiBuy, od lat zajmujący się poprawą struktury wydatków w organizacjach.

 

Przy wyborze dostawców usług medycznych, bardzo często pod uwagę brani są jedynie wyspecjalizowani operatorzy medyczni. Mało kto pamięta o firmach ubezpieczeniowych, które oferują ciekawe rozwiązania.

 

Dla pracodawcy, ważny jest przede wszystkim koszt rozwiązania oferowanego pracownikom. Ceny pakietów medycznych są bardzo zróżnicowane w zależności, przede wszystkim, od zakresu usług wchodzących w danych pakiet oraz kupowanego wolumenu (zarówno całkowitego, jaki w podziale na poszczególne typy pakietów).

author avatar
OptiBuy Sp. z o.o.

1 2

O autorze