loader

Ministrowie edukacji Polski i Izraela podpisali deklarację

Ministrowie edukacji Polski, Przemysław Czarnek, i Izraela, Jo’aw Kisz, podpisali wspólną deklarację dotyczącą przywrócenia wizyt studyjnych młodzieży izraelskiej w Polsce oraz polskiej w Izraelu. Deklaracja obejmuje również wsparcie dla młodych Żydów i Polaków w poznawaniu wspólnej historii obu narodów oraz kultury i teraźniejszości obu krajów.

Deklaracja ministrów edukacji jest wynikiem rozmów trwających przez wiele miesięcy oraz umowy podpisanej 22 marca w Warszawie pomiędzy rządami Polski i Izraela, dotyczącej współpracy w dziedzinie wizyt studyjnych zorganizowanych grup młodzieży. W spotkaniu ministrów uczestniczyli także wiceminister Tomasz Rzymkowski oraz ambasador Izraela w Polsce, Ja’akow Liwna.

Przemysław Czarnek, szef polskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki, podkreślił, że podpisanie deklaracji stanowi historyczny moment w relacjach polsko-izraelskich i jest ważnym krokiem w budowaniu relacji między oboma krajami.

Czarnek dodał, że młodzi Izraelczycy i Polacy muszą poznać wspólną kulturę i historię obu narodów, które żyły obok siebie. Deklaracja ma na celu pokazanie, że Polska była, jest i pozostanie przestrzenią wolności, również w wymiarze religijnym.

Wspólne porozumienie ma sprzyjać dialogowi oraz zrozumieniu między młodzieżą obu krajów, stwarzając fundament dla przyszłości relacji polsko-izraelskich.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze