loader

Ministrowie edukacji Polski i Izraela podpisali deklarację

Ministrowie edukacji Polski, Przemysław Czarnek, i Izraela, Jo’aw Kisz, podpisali wspólną deklarację dotyczącą przywrócenia wizyt studyjnych młodzieży izraelskiej w Polsce oraz polskiej w Izraelu. Deklaracja obejmuje również wsparcie dla młodych Żydów i Polaków w poznawaniu wspólnej historii obu narodów oraz kultury i teraźniejszości obu krajów.

Deklaracja ministrów edukacji jest wynikiem rozmów trwających przez wiele miesięcy oraz umowy podpisanej 22 marca w Warszawie pomiędzy rządami Polski i Izraela, dotyczącej współpracy w dziedzinie wizyt studyjnych zorganizowanych grup młodzieży. W spotkaniu ministrów uczestniczyli także wiceminister Tomasz Rzymkowski oraz ambasador Izraela w Polsce, Ja’akow Liwna.

Przemysław Czarnek, szef polskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki, podkreślił, że podpisanie deklaracji stanowi historyczny moment w relacjach polsko-izraelskich i jest ważnym krokiem w budowaniu relacji między oboma krajami.

Czarnek dodał, że młodzi Izraelczycy i Polacy muszą poznać wspólną kulturę i historię obu narodów, które żyły obok siebie. Deklaracja ma na celu pokazanie, że Polska była, jest i pozostanie przestrzenią wolności, również w wymiarze religijnym.

Wspólne porozumienie ma sprzyjać dialogowi oraz zrozumieniu między młodzieżą obu krajów, stwarzając fundament dla przyszłości relacji polsko-izraelskich.

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze