loader

Kolizja na drodze? Kierowcy liczą na wsparcie swojego ubezpieczyciela

 

W ramach BLS można zlikwidować szkody, która spełniają jednocześnie kilka kryteriów. Brak choćby jednego z nich, uniemożliwia skorzystanie z bezpośredniej likwidacji szkód. Po pierwsze, w zderzeniu muszą uczestniczyć 2 pojazdy, nie mniej i nie więcej. Po drugie, nikt nie może zostać ranny. Po trzecie, kolizja samochodów miała miejsce w Polsce, a uczestnicy zdarzenia posiadają ubezpieczenie OC krajowe. Po czwarte, szkoda nie została zgłoszona w towarzystwie ubezpieczeń sprawcy zdarzenia. BLS dotyczy wyłącznie szkód zaistniałych w pojeździe i w mieniu w nim się znajdującym pod warunkiem, że stanowi ono własność poszkodowanego. Nie ma możliwości dochodzenia zadośćuczynienia za szkody osobowe.

 

Kiedy klient Gothaer może skorzystać z BLS

 

Co ważne, każdy klient Gothaer, niezależnie od tego, w jakim zakładzie ubezpieczeń posiadał OC sprawca kolizji, spełniając powyższe kryteria może skorzystać z usługi BLS.

 

Nasza firma zdecydowała o połączeniu dwóch modeli funkcjonowania BLS – działającego w ramach porozumienia PIU oraz modelu cesji, co pozwoli nam uniknąć sytuacji, w której odeślemy naszego Klienta do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy kolizji, bo jego zakład ubezpieczeniowy nie przystąpił do porozumienia PIU i nie oferuje BLS. W ten sposób każdy ubezpieczony w Gothaer może być spokojny, że w sytuacji wystąpienia nieprzyjemnego zdarzenia na drodze z winy innego kierowcy, to my, a nie inny zakład ubezpieczeniowy, zajmiemy się wszystkimi formalnościami związanymi z likwidacją szkody – podkreśla Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes Zarządu Gothaer TU S.A.

 

Metodologia badania:

Badanie opinii publicznej zostało zrealizowane przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie Gothaer TU S.A. na reprezentatywnej próbie 1005 Polaków będących użytkownikami samochodów i posiadających ubezpieczenie OC. Badanie zrealizowano we wrześniu 2015 roku.

author avatar
Zoom bsc

1 2

O autorze