EUR/USD w stronę kolejnego wsparcia; FDAX na południe

EUR/USD w stronę kolejnego wsparcia; FDAX na południe
EUR/USD – ruch na południe
Czwartek przynosi mieszane nastroje rynkowe. Cześć najważniejszych indeksów na naszym kontynencie świeci się na zielono, nasz WIG20 nieznacznie zyskuje, na chwilę obecną 0,05 proc. Na rynku surowcowym: dalej drożeje ropa, tanieje miedź oraz bezpieczne złoto i srebro.
Eurodolar notuje dziś spadki. Obecnie para EUR/USD wyceniana jest na 1,1180. Na gruncie analizy technicznej kurs po raz kolejny przebił wsparcie w postaci okolic 1,12 i kieruje się w stronę kolejnego wsparcia w okolicach 1,1148. Poziom ten może być dla USD dość trudny w pokonaniu, co widzieliśmy już w ostatnich tygodniach.
W kontekście wydarzeń makro, dziś poznaliśmy tygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Wypadły one nieco lepiej od prognoz, co lekko umocniło dolara. Przypomnijmy jutro najważniejsze dane w tym tygodniu, mianowicie poznamy wrześniowe payrollsy, tj. dane z rynku pracy Stanów Zjednoczonych – o bezrobociu i zmianie zatrudnienia. My przypuszczamy, że mogą one rozczarować, co może przełożyć się na wzrosty na EUR/USD.
Wykres: EUR/USD Daily
Opór: okolice 1,1246 – 61,8 proc. zniesienia fibo; okolice 1,1286