loader

Na Uniwersytecie Śląskim startuje Akademia Bezpieczeństwa Cyberoam

W ramach kursu studenci będą mieli dostęp do dedykowanych laboratoriów bezpieczeństwa sieci, wyposażonych w rozwiązania klasy UTM/NGFW oraz wirtualne środowisko informatyczne przeznaczone dla każdego studenta. Organizacja szkoleń zapewni uczestnikom styczność z takimi samymi urządzeniami, jak te wdrażane u klientów końcowych oraz pozwoli na kształcenie w oparciu o realne przypadki tzw. case studies. Dla każdego uczestnika kursu przygotowano materiały dydaktyczne oraz dostęp do portalu szkoleniowego, zawierającego bazę wiedzy w zakresie bezpieczeństwa sieci.

 

W Instytucie Informatyki w Zakładzie Systemów Komputerowych kształcą się specjaliści inżynierowie informatycy. Wydział dokłada starań, aby absolwenci uzyskiwali dobre wykształcenie specjalistyczne, ułatwiające zdobycie pracy. Staramy się dostosowywać ofertę do rosnących potrzeb rynku, czego wyrazem jest m.in. współpraca z Cyberoam – mówi dr hab. Piotr Porwik prof. UŚ, Prodziekan ds. Naukowych i Studenckich

 

Bezpłatny kurs realizowany będzie w ramach zajęć dydaktycznych. Po jego zakończeniu studenci mogą bezpłatnie ubiegać się o uzyskanie certyfikatu CCNSP. Jest to pierwszy etap certyfikacji, jaki specjalistom IT oferuje Cyberoam, podnosząc tym samym kompetencje absolwentów na rynku pracy.

author avatar
Cyberoam
Cyberoam Technologies, należący do grupy Sophos, to producent zaawansowanych rozwiązań do zintegrowanej ochrony sieci. Dostarcza narzędzia działające w oparciu o tożsamość użytkowników, które oferują kompleksową ochronę przed istniejącymi i potencjalnymi zagrożeniami płynącymi z Internetu, w tym m.in. złośliwym oprogramowaniem, spamem, phishingiem i atakami cyberprzestępców. Cyberoam Central Console oferuje opcje scentralizowanego zarządzania bezpieczeństwem w organizacji, a Cyberoam iView umożliwia inteligentne rejestrowanie i tworzenie pogłębionych raportów. Cyberoam posiada akredytację prestiżowych światowych standardów i certyfikatów takich jak EAL4 +, UTM Level 5 Checkmark, ICSA Labs, IPv6 Gold logo i jest członkiem Virtual Private Network Consortium.

1 2

O autorze