loader

Zintegrowana oferta finansowa zwiększy sprzedaż maszyn i urządzeń o blisko jedną trzecią

 

W idealnym scenariuszu zintegrowanie finansowania z ofertą odbywa się już na etapie rozpoczęcia cyklu sprzedaży. Pozwala wtedy producentom dostosować koszty wdrożenia technologii do wzrostu produktywności i efektywności wynikających z jej stosowania. Natomiast dzięki powiązaniu comiesięcznych płatności z korzyściami generowanymi przez nabytą technologię, przejście na model Przemysłu 4.0 nie wymaga inwestowania z góry znaczących kwot kapitału.

 

Przemysł 4.0 to światowy trend

 

Transformacja cyfrowa do modelu Przemysłu 4.0 to obecnie priorytet dla firm, które chcą pozostać konkurencyjne, co potwierdzają m.in. globalne badania. Ponad 71 proc. producentów już rozpoczęło wdrażanie cyfrowych technologii lub to planuje. Z kolei co czwarte urządzenie w tej branży można określić jako „inteligentne”.

 

Według szacunków, globalny rynek technologiczny w ramach Przemysłu 4.0 osiągnie do 2023 r. wartość 214 mld dol., natomiast do początku 2030 r. ma być już wart blisko 1 bln. Dla porównania, w 2016 r. było to 66 mld dol. Co ważne, przewidywania te nie obejmują o wiele większego rynku modernizowanych i nowych, zdigitalizowanych wersji kluczowych technologii produkcyjnych, które zwiększą jeszcze rzeczywiste wydatki w tym obszarze.

 

Przemysł 4.0 pozwala odpowiednio optymalizować większość procesów wytwórczych, m.in. produkcję, inżynierię, zakup i wykorzystanie surowców, zarządzanie łańcuchem dostaw czy cyklem życia produktów. W inteligentnych zakładach każdy sprzęt i produkt jest identyfikowalny, możliwy do zlokalizowania i posiada zintegrowany system zbierania danych, natomiast procesy są w stanie automatycznie dostosowywać się i ponownie kalibrować. Dzięki temu możliwe jest podniesienie jakości obsługi, dynamiki, przejrzystości procesów, elastyczności i efektywności na niespotykaną wcześniej skalę. Cały łańcuch wartości branży produkcyjnej może zostać zmodyfikowany i udoskonalony.

 

 

***

Siemens Financial Services to firma z grupy Siemens, wyspecjalizowana w produktach i usługach finansowych skierowanych do firm operujących w najważniejszych obszarach gospodarki – m.in. sektorach: przemysłowym, budowlanym, energetycznym, ochrony zdrowia. Dzięki wieloletniemu, międzynarodowemu doświadczeniu oraz wiedzy z obszarów, w których operują klienci firmy, Siemens Financial Services dostarcza produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw. Oferta firmy obejmuje m.in. finansowanie sprzętu i nowoczesnych technologii, które wspierają firmy na każdym etapie ich rozwoju.

 

Siemens AG – lider technologiczny będący globalnym symbolem doskonałości technologicznej, innowacyjności, jakości i niezawodności od ponad 170 lat. Firma jest obecna w ponad 200 krajach, koncentrując się na działaniach z obszaru elektryfikacji, automatyzacji i digitalizacji. Jako jeden z największych na świecie producentów efektywnych energetycznie i oszczędzających surowce technologii, Siemens jest wiodącym producentem optymalnych technologii wytwarzania energii, jak również rozwiązań technologicznych w dziedzinie przesyłu energii elektrycznej, pionierem w rozwiązaniach infrastrukturalnych oraz automatyce i oprogramowaniu dla przemysłu. Spółka jest także liderem w dziedzinie urządzeń do obrazowania medycznego, diagnostyki laboratoryjnej oraz medycznego IT. W roku finansowym 2018 przychód wyniósł 91,2 miliarda euro, a zysk netto 6,1 miliarda. Firma zatrudnia około 379 tysięcy pracowników na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.siemens.com.

1 2

O autorze