loader

Tetra Pak – Przyszłość należy do opakowań odnawialnych

Tetra Pak, światowy producent innowacyjnych opakowań kartonowych, działa na rzecz poprawy walorów środowiskowych swoich produktów i rozwiązań. Obecnie jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla naszej planety jest nielegalna wycinka drzew. Tetra Pak jest jedną z firm, która stara się przeciwdziałać spustoszeniom wyrządzonym w lasach na całym świecie. W ramach tych działań wspiera globalne działania na rzecz środowiska poprzez zwiększanie w swoich opakowaniach ilości papieru pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Do kwietnia 2016 r. Tetra Pak dostarczył na całym świecie ponad 200 miliardów opakowań certyfikowanych przez Forest Stewardship Council®, co oznacza, że materiał opakowaniowy pochodzi z odnawialnych upraw leśnych. Tetra Pak wspiera także organizację pozarządową Earth Day Network, która postawiła sobie za cel posadzenie 7,8 miliarda drzew do 2020 r.

 

Z badania 2015 Datamonitor Consumer Survey przeprowadzonego dla Tetra Pak wynika, że 71% konsumentów na całym świecie oraz 73% w Polsce twierdzi, że opakowanie przyjazne środowisku powinno być wyprodukowane z surowców odnawialnych. 40% konsumentów  zwraca również uwagę na logotypy świadczące o ekologicznych walorach produktu, co oznacza, że ekologiczne opakowania zyskują na znaczeniu. Tetra Pak, lider w zrównoważonej produkcji kartonów, zwiększa udział materiałów odnawialnych w swoich opakowaniach, jednocześnie podejmując współpracę z instytucjami prawnymi oraz zakładami zajmującymi się recyklingiem w celu zwiększenia liczby przetwarzanych kartonów na całym świecie.

 

Opakowania Tetra Pak w ok. 76% składają się z papieru, czyli materiału odnawialnego. Firma inwestuje także w zwiększanie udziału surowców odnawialnych w opakowaniach wielomateriałowych. W 2013 r. Tetra Pak, jako pierwsza spółka w sektorze opakowań dla żywności, wprowadziła bio-zakrętki z odnawialnego polietylenu dużej gęstości (HDPE) powstałego z trzciny cukrowej. W 2014 r. firma rozpoczęła także produkcję elementów swoich opakowań w oparciu o polietylen małej gęstości (LDPE) z trzciny cukrowej.

 

1 2

O autorze