loader

Domowe sposoby zmiękczania wody

W ostatnim czasie rośnie popularność zmiękczaczy dwukolumnowych. W większości zbierają one pozytywne opinie, ze względu na możliwość ciągłej produkcji wody zmiękczonej.

Za i przeciw

Poczynione oszczędności to jedna z głównych, ale nie jedyna zaleta stosowania urządzeń zmiękczających. Przy używaniu twardej wody na powierzchni wanien, umywalek czy płyt łazienkowych szybko gromadzi się nieprzyjemny osad. Zmiękczona wody sprawi, że dłużej pozostaną czyste i nie będą wymagały uporczywego i czasochłonnego szorowania. Efekt będzie widoczny również w praniu. Z ubrań szybciej zaczną schodzić wszelkie plamy i zabrudzenia, a sam materiał wolniej będzie się niszczył. I wreszcie coś dla Pań. – Mycie włosów i skóry miękką wodą powoduje ich mniejsze wysuszenie, poprawia również smak wszystkich gotowanych potraw oraz napojów – kwituje Grobelkiewicz.

W każdej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu. Pamiętajmy, że jak większość innych urządzeń zmiękczacze wody zużywają energię elektryczną. Instalacji nie da się przeprowadzić samodzielnie, prowadzona jest przez serwisanta, na którego wizytę trzeba niejednokrotnie cierpliwe czekać. Trzeba również nadmienić, z czego mało osób zdaje sobie sprawę, że miękka woda zawiera zwiększoną zawartość sodu, która nie wpływa dobrze na ludzkie zdrowie.

Koszty

Zakup urządzenia i jego instalację należy rozważać indywidualnie. Koszt usługi nie jest na tyle wysoki, żeby nie pokusić się o jego wypróbowanie. Ceny urządzeń przeznaczonych do gospodarstw domowych zaczynają się od 1000 złotych. Koszty związane z eksploatacją zmiękczaczy i stacji do zmiękczania wody ograniczają się na szczęście wyłącznie do zakupu odpowiedniej ilości soli tabletkowanej. Przy prawidłowej eksploatacji, złoże filtracyjne powinno starczyć na okres ok. 10 lat.

Więcej informacji na: www.proekojp.pl.

author avatar
Projekt Komunikacja

1 2

O autorze