loader

Saxo Bank przyjmuje zasady Globalnego Kodeksu Postępowania Rynku Walutowego

Saxo Bank, specjalista w zakresie obrotu i inwestycjach online, przyjmuje zasady Globalnego Kodeksu Postępowania Rynku Walutowego (FX Global Code of Conduct), którego celem jest podwyższenie standardów oraz promowanie najlepszych praktyk wśród uczestników rynku walutowego. Kodeks jest wynikiem inicjatywy całej branży oraz trwającej dwa lata współpracy między bankami centralnymi i uczestnikami rynku walutowego obejmujących 16 jurysdykcji na całym świecie.

 

Celem inicjatywy jest promocja integralności, zaufania i skutecznego funkcjonowania globalnego rynku walutowego, który został osłabiony m.in. przez niektóre działania inwestorów, przypadki ujawniania poufnych informacji, nieprawidłowe rozwiązywanie sporów i błędną realizację zleceń.

 

W celu podkreślenia otwartości i transparentności, Saxo Bank opublikował również „Enhanced Disclosure” – dodatkowe informacje związane m.in. ze stabilnością i płynnością finansową, ekspozycją na wybrane aktywa i posiadanymi licencjami na całym świecie.

 

„Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy szansę uczestnictwa w ocenie i tworzeniu tego kluczowego dla całego rynku kodeksu, jako członek FX Joint Standing Committee działającego przy Banku Anglii (BoE)” – powiedział Kim Fournais, Współzałożyciel i CEO Saxo Banku.

 

„Jesteśmy jedną z wiodących instytucji, jeśli chodzi o transparentność. Podpisanie Kodeksu oraz publikacja „Enhanced Disclosure” to dowód na spójność priorytetów naszych klientów i samego Saxo Banku. Wprowadzamy mechanizmy promujące uczciwość i zaufanie, oferując punkt odniesienia dla klientów przy wyborze brokera" – dodał Kim Fournais.

 

Kodeks opiera się na sześciu wartościach, które są kluczowe dla ekosystemu rynku walutowego. Ma on zapewnić integralność i transparentność podczas obrotu instrumentami walutowymi. Dodatkowo, kierując odpowiedzialność w stronę wszystkich uczestników rynku oraz tworząc podstawę do dalszej oceny i współpracy, kodeks zwiększy zaufanie między dostawcami i klientami, a także do samego rynku walutowego.

 

“Kluczowym aspektem Kodeksu jest fakt, że dotyczy on całego rynku walutowego – firm po stronie sprzedaży i kupna, platform transakcyjnych oraz dostawców płynności. Zagwarantuje to utrzymanie standardów, wyrówna szanse między uczestnikami oraz wzmocni konkurencyjność opartą na takich zasadach jak transparentność i integralność” – powiedział Kurt vom Scheidt, Dyrektor ds. Rynku Walutowego w Saxo Banku.

 

author avatar
Rechters

1 2

O autorze