loader

Czy zrównoważony rozwój się opłaca?

Zrównoważony ekosystem

 

Fakt, że cele związane ze zrównoważonym rozwojem łączą się z celami biznesowymi potwierdzają globalni liderzy, którzy z walki ze zmianami klimatu uczynili swoją misję. Aby to osiągnąć firmy idą krok dalej, tworząc swoisty ekosystem angażujący klientów i partnerów.

 

Już lata temu Jean Pascal Tricoire, CEO Schneider Electric, stwierdził, że w kontekście zmian klimatycznych nie możemy być pesymistami czy optymistami, musimy być aktywistami. Dlatego na tegorocznym szczycie klimatycznym w Madrycie Schneider Electric potwierdził, że chce stać się prawdziwym wzorcem w zakresie walki ze zmianami klimatu. Jak chcemy to osiągnąć? Z jednej strony dostarczając usługi i rozwiązania, które pozwalają naszym klientom zmniejszać emisję dwutlenku węgla, a z drugiej działając na rzecz dekarbonizacji całej branży. Chcemy przyspieszyć osiągnięcie neutralności węglowej o 5 lat – neutralność węglową planujemy już na 2025 rok – dodaje Jacek Łukaszewski.

 

Przyjęta przez Schneider Electric strategia wsparcia klientów na polu obniżenia emisji

i zwiększenia wydajności przynosi już efekty – w 2019 r. Schneider Sustainability Impact (wskaźnik wpływu Schneider Electric na zrównoważony rozwój) wykazał, że klienci oszczędzili ponad 70 milionów ton CO2, a w obszarze transportu poprawa wydajności pozwoliła na zmniejszenie emisji CO2 o niemal 9%.

1 2

O autorze