loader

Wakacje z wojskiem: Odkryj obóz, w którym uczestnictwo przynosi zarobek

Wicepremier-minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował nową wersję programu szkoleń „Trenuj z wojskiem” pod nazwą „Trenuj jak żołnierz”. Program jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez uczestników trzech edycji „Trenuj z wojskiem” i ma na celu przygotowanie środowiska cywilnego do obrony Ojczyzny.

„Trenuj jak żołnierz” oferuje 16-dniowe szkolenie wojskowe, podczas którego uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności wojskowe i obronne. Projekt będzie podzielony na 2 etapy: pierwszy to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, 6-7 i 13-14 maja, a drugi to 14-dniowe szkolenie w wakacje prowadzone w 30 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju: 16-29 lipca i 6-19 sierpnia.

W trakcie szkolenia uczestnicy będą uczyć się posługiwania bronią, udzielania pierwszej pomocy medycznej, podstaw walki wręcz oraz przetrwania w trudnych warunkach. Program zakończy się przysięgą wojskową.

Jednostki wojskowe zapewnią wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie, a każdy uczestnik otrzyma za szkolenie wynagrodzenie jako szeregowy żołnierz rezerwy – 130 zł za dzień szkolenia. Zgłoszeń można dokonać poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej lub kontakt z jednostką wojskową prowadzącą szkolenie.

Zapisy prowadzone są przez elektroniczny system naboru pod adresem: https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl lub bezpośrednio do jednostki wojskowej prowadzącej szkolenie.

Projekt „Trenuj jak żołnierz” skierowany jest do osób, które ukończyły 18 lat i mają obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem popularnego projektu „Trenuj z wojskiem” i stanowi atrakcyjną propozycję dla wszystkich zainteresowanych szerokim przeszkoleniem oraz budowaniem potencjału rezerw Wojska Polskiego.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze