loader

Sławomir Paszek: Potrzeby grupy są najważniejsze

 Co jest dla Ciebie najbardziej kłopotliwe w pracy trenera?

 

Najtrudniej pracuje się z grupą, której członkowie prezentują różne poziomy zaawansowania. Wyzwaniem jest wtedy dostosować materiał w taki sposób, żeby wszyscy wynieśli ze szkolenia maksymalne korzyści. Całe szczęście zdarza się to stosunkowo rzadko, gdyż na etapie sprzedaży staramy się tworzyć grupy złożone z uczestników na podobnym poziomie.

 

 Według Twojej oceny, jako doświadczonego trenera, jakie umiejętności i kompetencje zwiększają szansę na zatrudnienie w branży IT?

 

Moim zdaniem, różnicę w branży IT potrafi zrobić umiejętność analitycznego i twórczego myślenia oraz efektywnego planowania swojej pracy. Udział w szkoleniach jest świetną okazją, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Uczestnicy moich warsztatów nie tylko zdobywają wiedzę teoretyczną na temat technik, jakimi mogą się posługiwać, ale również otrzymują dostęp do wielu praktycznych przykładów, czy też gotowych pomysłów rozwiązań konkretnych problemów. Pozwala to wyraźnie poszerzyć kompetencje uczestników, którzy mogą poznać nowe sposoby pracy z systemami informatycznymi, z którymi dotychczas nie mieli kontaktu.

 

 Jakie źródła wiedzy i nowości polecasz dla specjalistów baz danych Oracle? Co czytać? Z kim rozmawiać? Co oglądać?

 

Jeśli chodzi o Oracle, to w Internecie jest spory chaos na ten temat. Zdecydowanie łatwiej znaleźć informacje na temat podstaw, ale poszukiwanie zaawansowanej wiedzy jest dość trudne, dlatego dobrze jest znać ekspertów z dużą praktyką w obszarze baz danych. Ja nie jestem tylko trenerem, ale cały czas zajmuję się realizacją projektów. Pozostaję w kontakcie z wieloma uczestnikami moich szkoleń, których chętnie wspieram swoją wiedzą w konkretnych projektach. Co do literatury, to polecam autoryzowane książki w języku angielskim z wydawnictwa Oracle Press.

 

 Już wiemy, że kochasz bazy danych. A co robisz, żeby się zrelaksować po całym dniu pracy przy komputerze?

 

Poza pracą moją największą pasją jest motocykl i fotografia. Ponieważ dużo podróżuję pociągami, mogę realizować swoją pasję od najmłodszych lat, czyli czytanie książek.

 

Dziękuję za rozmowę.

Marcin Dulnik

author avatar
Hexcode
Firmę Hexcode założyła Aneta Gawęcka-Malec, która od 10 lat realizuje projekty edukacyjne dla największych firm w Polsce. Hexcode to innowacyjna firma szkoleniowa oferującą usługi na najwyższym poziomie, specjalizującą się w prowadzeniu informatycznych projektów szkoleniowych. Wysoką jakość kształcenia gwarantują certyfikowani trenerzy, posiadający kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe. Hexcode od początku stawia na konkretne podstawy merytoryczne, dlatego inwestuje w skatalogowanie własnej, autorskiej bazy wiedzy, na podstawie której budowane są materiały szkoleniowe. Materiały szkoleniowe opracowywane są przez trenerów MCT (Microsoft Certified Trainer) z najbogatszym doświadczeniem szkoleniowym oraz są opracowywane zgodnie z programem oferowanych kursów, a wszystkie zagadnienia są przedstawiane na praktycznych przykładach. Materiały szkoleniowe są opracowywane dla różnych wersji oprogramowania. Hexcode to zespół z wieloletnim doświadczeniem z największych informatycznych ośrodków szkoleniowych w Polsce, zarówno od strony trenerskiej, jak i menadżerskiej. Dzięki temu firma wprowadza nową jakość na rynku szkoleń informatycznych.

1 2

O autorze