loader

Minister Dariusz Wieczorek: Przywrócimy prestiż polskich uczelni

Mężczyzna stoi i przemawia podczas dyskusji panelowej przed publicznością. Sześciu siedzących panelistów znajduje się na scenie w tle niebieskiego oświetlenia i świateł scenicznych.

Opole, 17 czerwca 2024 r. – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusz Wieczorek, podczas wizyty na Uniwersytecie Opolskim, podkreślił znaczenie reformy systemu szkolnictwa wyższego. Minister spotkał się z władzami uczelni i studentami, aby omówić najważniejsze zmiany planowane w nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym.

„Jakość nauczania jest naszym priorytetem,” powiedział Wieczorek. Podkreślił potrzebę konsolidacji uczelni w obliczu spadającej liczby studentów oraz promowanie polskich uczelni za granicą.

Ministerstwo planuje zwiększenie nakładów na badania i rozwój oraz wprowadzenie lepszych warunków dla studentów i pracowników akademickich. „Musimy dbać o jakość kształcenia z myślą o dobru studentów,” dodał minister.

Spotkania w ramach cyklu wizyt w różnych regionach Polski mają na celu wsłuchanie się w potrzeby środowiska akademickiego i wspólne wypracowanie adekwatnych rozwiązań.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze