loader

Fortinet prezentuje firewalla nowej generacji FortiGate 60F

Fortinet, światowy lider w szerokich, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązaniach cyberochronnych, rozszerzył ofertę o nowy model urządzenia gwarantującego bezpieczeństwo sieci. Firewall nowej generacji FortiGate 60F to biurkowe, ale bardzo wydajne rozwiązanie zapewniające ochronę środowiska IT w małych firmach na styku z internetem (Secure SD-WAN). Jest to kolejny model z bardzo udanej serii FortiGate 60, w ramach której sprzedano ponad 1,5 mln urządzeń. Został wyposażony w procesor nowej generacji System On a Chip 4 (SOC 4) zaprojektowany specjalnie do obliczeń związanych z bezpieczeństwem sieciowym.

 

Cyfrowe innowacje oraz coraz szybsza popularyzacja usług chmurowych zmieniają oblicze działań biznesowych, ale też przyczyniają się do powstawania wielu wyzwań związanych z niedostateczną jakością łączy internetowych oraz ryzykiem włamania. Rozwiązania zapewniające definiowane programowo zarządzanie siecią rozległą (Software-Defined Wide Area Network, SD-WAN) rozwiązują te problemy, a także przyczyniają się do obniżenia kostów związanych z połączeniami MPLS (Multiprotocol Label Switching). Jednak nie wszystkie dostępne na rynku systemy radzą sobie z tym idealnie. Część z nich nie jest wystarczająco wydajnych w zapewnianiu ochrony, a inne nie udostępniają satysfakcjonującej administratorów ilości informacji o zarządzanym środowisku.

 

Zaprezentowany przez Fortinet firewall nowej generacji ForiGate 60F zapewnia wszystkie korzyści płynące z ochrony typu Secure SD-WAN. Gwarantowane są one m.in. dzięki zainstalowanemu w urządzeniu, opatentowanemu przez producenta procesorowi SOC4. Oto główne cechy tego rozwiązania:

 

  • Połączenie komunikacji SD-WAN, zaawansowanego routingu oraz funkcji bezpieczeństwa w jednym, łatwym w zarządzaniu urządzeniu, gwarantującym efektywność pracy i optymalny całkowity koszt użytkowania (TCO).

 

  • Najlepsza w tej klasie produktów współpraca z aplikacjami wymagającymi najwyższej jakości transmisji danych (SaaS, multi-cloud, ujednolicona komunikacja), możliwość podglądu parametrów dotyczących jakości transmisji danych (nawet jeśli są zaszyfrowane) bez negatywnego wpływu na wydajność.

 

  • Zgodność z wytycznymi SDN (Security-Driven Networking) dzięki zastosowanemu procesorowi SOC4, który zapewnia najszybszą, głęboką inspekcję pakietów SSL/TLS w zaszyfrowanym ruchu (jest to pierwsze rozwiązanie na rynku obsługujące standard TLS 1.3) z wydajnością 750 Mb/s, 11 razy większą niż branżowa średnia.

 

author avatar
Sarota PR Sp. z o.o.

1 2

O autorze