loader

Fasada Roku 2019: ostatnie chwile na zgłoszenie

Jak dokonać zgłoszenia?

O tytuł mogą ubiegać się elewacje ukończone w terminie od 01.01.2018 r. do 30.09.2019 r. By dołączyć do gry, wystarczy wejść na stronę www.fasadaroku.pl i wypełnić zgłoszenie. Zgodnie z regulaminem konkursu może tego dokonać każdy uczestnik procesu budowlanego – architekt, deweloper, inwestor indywidualny, wykonawca czy zarządca nieruchomości. Jest na to czas jeszcze tylko do 30 września 2019 r.. Ważne, by do zgłoszenia dołączyć co najmniej 5 zdjęć, na których widoczny będzie obiekt względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii „budynek zabytkowy po renowacji” i „budynek po termomodernizacji” pamiętajmy o dołączeniu fotografii prezentujących zgłaszany obiekt przed i po metamorfozie.

 

Kiedy rozstrzygnięcie?

O tym, kto zwycięży w tegorocznej edycji i będzie reprezentował polską myśl architektoniczna na arenie międzynarodowej, zdecyduje w listopadzie niezależne jury, w którym zasiadają wybitni specjaliści i znawcy architektury.

Wcześniej jednak poznamy wyniki głosowania internetowego, które trwa na stronie www.fasadaroku.pl. Wpływ na ostateczny ranking może mieć każdy, kto do 31 października br. zdecyduje się oddać glos na swojego faworyta (po jednym na każdą kategorię). Czy wyniki plebiscytu pokryją się z wyborem jury? O tym przekonamy się już wkrótce.

 

Patronat honorowy nad 13-tą edycją konkursu objęła Fundacja Twórców Architektury, a wśród mediów patronujących tegorocznej edycji konkursu znalazły się redakcje takich periodyków jak „Architektura-Murator”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Murator”, „Property Journal” „Renowacje i Zabytki”, „Zawód:Architekt”, a także portale 4budowlani.pl, architektura.info, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, muratorplus.pl, sztuka-architektury.pl czy w-a.pl.

author avatar
Baumit sp. z o.o.
Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

1 2

O autorze