loader

Wyścig szczurów czy samorealizacja jednostek – ogólnopolska konferencja o celach edukacji.

Wyścig szczurów czy samorealizacja jednostek – ogólnopolska konferencja o celach edukacji. 

Czy w ostatnich latach wprowadzaliśmy reformy czy deformy edukacji?  Czego uczą Polskę doświadczenia innych krajów? Jak kształcić pod wymagania rynku pracy, a jednocześnie pozwalać jednostkom na samorealizację? Wyzwaniom edukacji XXI wieku będzie poświęcona ogólnopolska konferencja naukowa „Strategiczne cele edukacji – Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”, która odbędzie się 9 czerwca o godz. 10:00 w kampusie Grupy Uczelni Vistula, ul. Stokłosy 3

w Warszawie.

Konferencja będzie debatą na temat przyszłości edukacji – sposobów wprowadzania zmian, analizą i oceną ich wpływu na jakość kształcenia oraz kierunku, w jakim zmierza edukacja. 

Zapraszamy do debaty na temat polskiego systemu edukacji w perspektywie  reform, które odbywały się w wielu krajach Europy, wyników badań potwierdzających lub nie, słuszność dokonywanych zmian, standardów polityki publicznej , z jednoczesną refleksją na temat metod kształcenia, które pozwalają skutecznie kształcić oraz sposoby kształcenia – mówi Anna Rękawek, pomysłodawczyni konferencji, twórczyni programu Zarządzania Indywidualnym Potencjałem (ZIP) na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. 

Prelegentami będą m.in. wybitni eksperci PAN, UW, AFiB Vistula oraz EFRSE, a uczestnikami dyrektorzy oraz nauczyciele szkół średnich i gimnazjów, środowisko akademickie, przedstawiciele samorządów i biznesu.

author avatar
Akademia Finansow i Biznesu Vistula
Grupa Uczelni Vistula ma 25 lat doświadczenia na rynku szkolnictwa wyższego. Czerpie z tradycji pięciu ośrodków akademickich. Obecnie w jej skład wchodzą Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji i Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu. Jest najbardziej umiędzynarodowionym ośrodkiem edukacja wyższej w Polsce, a jej uczelnie zajmują czołowe miejsca w rankingach jakości niepublicznych szkół wyższych. Uczy jak w praktyce prowadzić międzynarodowy biznes. Jej wykładowcy to autorytety akademickie i wybitni praktycy: ekonomiści, dyplomaci, specjaliści ds. nowych technologii, turystyki i dietetyki, graficy i architekci. 

1 2

O autorze