loader

Premier Morawiecki o wyroku TSUE

Decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kopalni Turów jest bardzo niebezpieczna zarówno z punktu widzenia potencjalnych zagrożeń ekologicznych, jak i dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Także dla zapewnienia pracy dla 5 tys. pracujących tam osób – mówił po posiedzeniu sztabu kryzysowego we Wrocławiu premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu zapowiedział dalsze negocjacje ze stroną czeską, ale też przedstawienie nowych okoliczności Trybunałowi Sprawiedliwości.

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie kopalni Turów był tematem poniedziałkowego posiedzenia sztabu kryzysowego w Wojewódzkim Urzędzie Dolnośląskim we Wrocławiu. Tuż po posiedzeniu premier Mateusz Morawiecki powiedział: – Dla nas to sprawa fundamentalna, aby nie doprowadzić do katastrofy ekologicznej, energetycznej i przy okazji – katastrofy gospodarczej w tej części Polski. 

Nowe okoliczności – Polska przedstawi kolejne argumenty TSUE

Polska będzie negocjować ze stroną czeską w sprawie kopalni i elektrowni w Turowie, ale też przedstawi Trybunałowi Sprawiedliwości Unii Europejskiej nowe okoliczności. Premier Mateusz Morawiecki wskazał trzy nowe przesłanki w tej sprawie.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze