loader

Ekstremalny biznes na ekstremalne czasy

Jak pokazują badania przeprowadzone przez CBOS „Aktywność fizyczna Polaków” już ponad 66% Polaków uprawia sport, a 40% deklaruje, że regularnie podejmuje aktywność fizyczną. Zdecydowana większość, bo aż 70% ćwiczy dla zdrowia, a 61% dla przyjemności. Coraz większe zainteresowanie Polaków aktywnym spędzaniem czasu sprawia, że powstają nowe siłownie, kluby fitness, ale i też obiekty, które umożliwiają szybkie rozładowanie stresu i dostarczenie jedynych w swoim rodzaju emocji. Trend ten dostrzegł między innymi Michał Braszczyński – prezes podwarszawskiego tunelu aerodynamicznego Flyspot – najnowocześniejszego tego typu obiektu w Polsce.

„Tradycyjne sporty lotnicze, które często kojarzą się ze sportami ekstremalnymi, nie należą do najtańszych. Aby zorganizować prawdziwy skok i spędzić kilkadziesiąt sekund w powietrzu zwykle zmuszeni jesteśmy wybrać się większą grupą, wynająć samolot, instruktorów – mając oczywiście na uwadze dobre warunki pogodowe. Wysoki próg wejścia dla „przeciętnego Kowalskiego” oraz odwieczne marzenie ludzi o lataniu sprawiło, że w naszych głowach urodził się pomysł na zbudowanie tunelu aerodynamicznego.” – opowiada Braszczyński.

Wybudowany w Morach pod Warszawą tunel już od ponad 2 lat gromadzi rzesze fanów swobodnego latania – zarówno profesjonalistów z całego świata, jak i osób, dla których oderwanie się od ziemi może być sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jednak świetna lokalizacja to nie jedyny czynnik, który stoi za sukcesem Flyspotu – renoma tunelu to m.in. efekt inwestycji w najnowocześniejszy sprzęt. Wykorzystanie technologii ISG (Indoor Skydiving Germany) sprawia, że tunel oferuje równy ciąg powietrza, brak turbulencji oraz potrafi zasymulować spadanie z prędkością 320 km/h – szybciej niż jakikolwiek inny obiekt na świecie.

author avatar
Hill Knowlton Strategies

1 2

O autorze