loader

Telematyka pomoże uniknąć surowych kar

Telematyka przyszłością transportu

 

Rosnące znaczenie nowoczesnych systemów telematycznych w transporcie to efekt synergii, jaką daje połączenie kilku technologii: telekomunikacyjnych, informacyjnych i informatycznych. Jak wynika z raportu „Globalny rynek telematyki samochodowej – analiza i prognoza (2016-2022)”, do 2022 r. rynek ten – przy wzroście skumulowanego rocznego wskaźnika wzrostu (CARG) na poziomie 21,1% w latach 2016-2022 – osiągnie wartość aż 55,97 mld dolarów[1].

 

– Współczesny transport musi sprostać obowiązującym wymaganiom administracyjnym, dlatego też stale rośnie zapotrzebowanie na innowacyjne narzędzia wspomagające. Rozwiązania telematyczne nie tylko ułatwiają pracę kierowcom czy spedytorom, ale przyczyniają się także do wzrostu ogólnej wydajności i dużej oszczędności czasu i pieniędzy. Usprawniają procesy komunikacyjne wewnątrz firmy, a także – co jest niezwykle istotne w związku z rosnącą eurobiurokracją – wpływają na przyspieszenie obiegu dokumentów i ograniczają możliwość pomyłek formalnych – dodaje Kamil Korbuszewski.

 

Jak wskazuje ekspert, usprawnienie procesów administracyjnych możliwe jest także dzięki zdalnemu odczytowi danych z tachografu i karty kierowcy, bez konieczności fizycznego włożenia karty przedsiębiorstwa do tachografu. Co więcej, zaawansowane systemy telematyczne w czasie rzeczywistym przekazują informacje o aktualnych czynnościach pracownika. Dostarczają także informacji na temat miejsca i godziny przekroczenia granic – niezbędnych do prawidłowego rozliczenia płacy minimalnej w innych krajach.

 


[1]Dane pochodzące z raportu „Global Automotive Telematics Market – Analysis and Forecat (2016-2022), http://www.researchandmarkets.com/research/xmcwl4/global_automotive

author avatar
newsrm.tv

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze