loader

Prezydent Andrzej Duda o chińskiej inwestycji w Stalowej Woli

Podczas wystawy Prezes LiuGong Dressta Machinery, Howard Dale otrzymał z rąk Jana Stylińskiego, prezesa Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa certyfikat przystąpienia firmy do PZPB. Związek to ogólnopolska organizacja zrzeszająca firmy z branży infrastruktury i budownictwa, które wspólnie reprezentują ponad 70 proc. potencjału rynku generalnego wykonawstwa inwestycji w Polsce. Członkostwo daje firmie możliwość bezpośredniego uczestniczenia w kształtowaniu i tworzeniu rozwiązań systemowych dotyczących sektora infrastruktury i budownictwa oraz zgłaszania postulatów i wniosków mających istotne znaczenie dla kreowania rzeczywistości gospodarczej Polski.

 

Naszych pracowników łączy wspólne zobowiązanie, by każdy produkt, który wyjedzie z fabryki, zachwycał klientów i godnie reprezentował marki LiuGong i Dressta. Za cel stawiamy sobie nieustanne doskonalenie jakości naszych produktów, tworzenie wymagającego i satysfakcjonującego miejsca pracy, a także podtrzymanie obywatelskiej postawy w naszej społeczności lokalnej. Wierzę, że dzięki takiej strategii zyskuje Stalowa Wola, nasi partnerzy biznesowi oraz klienci – dodał Howard Dale.

 

Zakład produkcji maszyn LiuGong Dressta Machinery w Polsce jest gotowy, by do 2023 roku dwukrotnie zwiększyć swoją wydajność dzięki nowym inwestycjom w produkcję, działalność badawczo-rozwojową i wprowadzenie nowych modeli kolejnej generacji sprzętu budowlanego na łączną kwotę 10 milionów euro. W fabryce w Stalowej Woli powstają spycharki i układarki rur Dressta, koparki i ładowacze kołowe LiuGong, a oddział ZZN dostarcza światowej klasy części do zespołów napędowych ogólnoświatowym producentom oryginalnego wyposażenia (OEM). Firma, razem z lokalnymi władzami, szkołami i instytucjami, prowadzi także działania społeczne, przyznając stypendia studentom i prowadząc program stażowy. LiuGong Dressta Machinery działa również jako pomost między narodem chińskim i polskim. Dzięki jej pomocy, województwo podkarpackie nawiązało stosunki partnerskie z Regionem Guangxi, gdzie firma ma swoją główną siedzibę w Chinach. Nawiązane zostały także bliskie stosunki między miastem Liuzhou i Stalową Wolą.

 

Podczas Polskiej Wystawy Gospodarczej wśród firm z całej Polski, tworzących rodzimy potencjał gospodarczy, znaleźli się wystawcy przemysłu ciężkiego, innowacyjnego, aż po branże lekkie, spożywcze, czy nawet start-upy. Na stalowowolskim i podkarpackim stoisku swoją ofertę pokazały także lokalne przedsiębiorstwa, przedstawiciele miejscowej kultury i sportu, a także podmioty zewnętrzne, które razem z samorządem tworzą siłę Stalowej Woli i całego województwa podkarpackiego. Była to okazja do pokazania efektów transformacji gospodarczej, która zaczynała się w Centralnym Okręgu Przemysłowym, w dzisiejszą gospodarkę miasta, regionu oraz całej Polski.  

 

Polska Wystawa Gospodarcza to powrót do tradycji Powszechnych Wystaw Krajowych, które miały miejsce we Lwowie, w Krakowie, a ostatnia odbyła się w 1929 roku w Poznaniu. W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Prezydent Andrzej Duda postanowił wskrzesić tę ideę. Organizatorami wydarzenia „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do gospodarki 4.0” byli: Lucjusz Nadbereżny – Prezydent Miasta Stalowej Woli, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

 

1 2

O autorze