loader

Nadzór właścicielski pod lupą ekspertów

Najwybitniejsi eksperci i praktycy corporate governance spotkają się 8 listopada 2017 r. w Dąbrowie Górniczej na siódmym, corocznym spotkaniu „Konferencja Rada Nadzorcza”. To największe tego typu wydarzenie w Polsce poświęcone praktycznym aspektom sprawowania kontroli i nadzoru właścicielskiego, dedykowane członkom Rad Nadzorczych, ale również wszystkim, którzy mają świadomość korzyści wynikających ze sprawnie funkcjonującego wewnętrznego organu kontrolnego w ich firmach. Udział w konferencji jest bezpłatny, a całe wydarzenie uświetni wręczenie wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance 2017”.

W zamierzeniu organizatora, Konferencja Rada Nadzorcza staje się więc niepowtarzalnym miejscem spotkania przedstawicieli corporate governance, gdzie dokonuje się merytoryczna i rzeczowa wymiana doświadczeń oraz omówienie zagadnień i problemów związanych z nadzorem właścicielskim. Co ważne, spotkanie dedykowane jest wszystkim, których dotyczy zagadnienie prawidłowego i efektywnego funkcjonowania Rad Nadzorczych. Zaproszenie jest wobec tego kierowane również do przedsiębiorców i właścicieli firm, udziałowców, akcjonariuszy, dyrektorów finansowych, pracowników działu nadzoru właścicielskiego, pracowników biur zarządu oraz pracowników naukowych.

– Poprzez program konferencji oraz dobór panelistów chcemy odpowiedzieć na pytanie – jak w praktyce sprawować skuteczny nadzór właścicielski? Do dyskusji zapraszamy więc również właścicieli przedsiębiorstw i pracowników firm na co dzień współpracujących z własnym organem kontrolnym, ale również tych, gdzie stosowna komórka nie funkcjonuje. Warto w tym momencie przytoczyć nasze statystyki, iż Rada Nadzorcza funkcjonuje jedynie w co 30-stej ze spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. A faktem jest, iż sprawnie funkcjonująca Rada Nadzorcza niejednokrotnie uchroniła firmę przed ogromnymi kłopotami – wskazuje Piotr Rybicki, organizator VII Konferencja Rada Nadzorcza.

Ideą projektu jest również integracja osób pełniących funkcje członków Rad Nadzorczych. Jak wynika chociażby z tegorocznego raportu „Rady Nadzorcze w Polsce w 2017 roku” w radach sprawujących nadzór nad spółką, spółdzielnią, czy fundacją, zasiada blisko 170 tys. osób, przy czym w spółkach kapitałowych – 68 tys. Co ważne, profesja ta nie posiada swojego przedstawicielstwa na arenie ogólnopolskiej w kontaktach z rządem czy biznesem. Kolejne problemy to wysoka rotacja, niski średni staż, wysoki wiek.

Rejestracja on-line jest dostępna na: http://konferencjaradanadzorcza2017.pl. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Tematyka: Obecne wyzwania Członków Rad Nadzorczych

W trakcie tegorocznego spotkania wybitni praktycy z dziedziny kontroli i nadzoru nad przedsiębiorstwami dokonają analizy zmian, jakie zachodzą na gruncie legislacji i dobrych praktyk. Program spotkania poruszy zarówno tematy bieżące, jak komitety audytu, czy rola rady nadzorczej w procesie sukcesji, ale również zagadnienia ważne z punktu widzenia budowania prestiżu osoby sprawującej nadzór. Ponadto zostaną umówione aktualne problemy podatkowe na linii Wspólnik-Rada Nadzorcza-Zarząd. O wysoką jakość merytoryczną i szerokie spectrum wiedzy zadbają znakomici goście i paneliści.

Szczegółowy program konferencji:

•    12.00 Rozpoczęcie Konferencji

•    12.15 „Wizerunek… przedsiębiorcy, menedżera, a także członka rady nadzorczej” – Daria Domaradzka-Guzik, laureatka Plebiscytu na 50 najbardziej wpływowych Kobiet Śląska

•    13.00 „Wspólnik-rada nadzorcza-zarząd – aktualne problemy podatkowe” – Zbigniew Błaszczyk, Prezes Zarządu Tax-US Sp. z o.o.

•    13.45 „Komitet audytu w nowej rzeczywistości rad nadzorczych – co warto wykorzystać z nowych regulacji” – rozmowa z Agnieszką Słomką-Gołębiewską, Członek Rady Nadzorczej mBank S.A.

•    14.30 Wręczenie wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance 2017”

author avatar
AKM multiAN PR

1 2

O autorze