EFL umacnia swoją pozycję na rynku medycznym

Co istotne, leasing sprzętu medycznego można otrzymać nawet przy zerowym wkładzie własnym, a standardowa umowa trwa do 7 lat. Przy finansowaniu do 800 tys. zł decyzję można otrzymać od ręki.
Przedstawiciel EFL zwraca uwagę no to, że choć z leasingu coraz częściej korzystają publiczne zakłady opieki zdrowotnej, to zdecydowana większość klientów firmy to podmioty prywatne. – Najczęściej współpracujemy z niepublicznymi placówkami opieki zdrowotnej i lekarzami, głównie ze stomatologami, ginekologami, okulistami czy kardiologami. Wyposażenie ich gabinetów wiąże się bowiem z najwyższymi kosztami. Na przykład zakup profesjonalnego unitu dentystycznego, czyli fotela ze sprzętem, oznacza wydatki w granicach 40-120 tysięcy złotych. Z kolei przygotowanie pracowni i zakup sprzętu do rezonansu magnetycznego to koszt nawet na poziomie kilku milionów złotych. A tylko inwestując w nowoczesne i zaawansowane urządzenia, można zwiększać swoją konkurencyjność na coraz bardziej wymagającym rynku usług medycznych. To skłania szpitale, prywatne kliniki i gabinety lekarskie do sięgania po pożyczki oraz leasing – mówi Adam Linkiewicz z EFL.
Z wewnętrznych danych EFL wynika, że najczęściej finansowane aktywa dla branży medycznej to unity stomatologiczne, aparaty USG, aparaty RTG, aparaty laserowe, sprzęt laboratoryjny, sprzęt do rezonansu magnetycznego. Wartość leasingowanych urządzeń zaczyna się od kilku tysięcy złotych, najdroższe sprzęty sięgają kwot 2–3 mln zł.
Zachęcamy do lektury raportu specjalnego EFL: Czy coraz częściej korzystamy z prywatnej opieki medycznej? https://media.efl.pl/reports/19795