loader

Cyberbezpieczeństwo w firmach produkcyjnych

Firma Felgenhauer zdecydowała się na wdrożenie rozwiązań od Fortinet w dwóch kluczowych obszarach: administracji i produkcji, która do tej pory nie była postrzegana jako potencjalna przestrzeń do ataku. Dla podniesienia bezpieczeństwa szczególnie istotnych danych wprowadzono dodatkowe mechanizmy zabezpieczające, w tym transmisję danych przy wykorzystaniu połączeń prywatnych, co pozwoliło ujednolicić politykę bezpieczeństwa. Mechanizmy te służą przede wszystkim kadrze zarządzającej, która potrzebuje stałego dostępu do wrażliwych informacji finansowych i organizacyjnych.

Firma jest zabezpieczona za pomocą wszystkich funkcji bezpieczeństwa oferowanych przez zapory sieciowe, które chronią dostęp do sieci oraz połączenia wewnętrzne, w tym komunikację z serwerami. Ponadto Felgenhauer korzysta z subskrypcji wszystkich usług a także z raportów o cyberzagrożeniach.

Automatyzacja usprawnia ochronę

Najnowsze systemy zabezpieczeń mogą być obsługiwane nawet przez niewielkie zespoły IT. Dzięki automatyzacji możliwe jest sprawne monitorowanie oraz zarządzanie siecią, uzyskiwanie informacji na temat cyberzagrożeń, a także szybkie wdrażanie zmian i nowych projektów. Takie rozwiązania pozwalają również uzyskać lepszą widoczność sieci oraz elastyczne możliwości jej monitorowania i dostarczania wiedzy o atakach.

– Oczywiście równie ważne, jak nowe rozwiązania sprzętowe i oprogramowanie, są inwestycje w specjalistów oraz zdefiniowanie w firmie produkcyjnej spójnej polityki bezpieczeństwa – wskazuje Jolanta Malak, regionalna dyrektor Fortinet w Polsce. – Dzięki temu firma będzie w stanie zneutralizować skutki ataku oraz sprawnie przywrócić działanie infrastruktury sieciowej.

author avatar
Sarota PR Sp. z o.o.

1 2

O autorze