loader

Coraz więcej startupów sukcesu. Czy Polska jest już przedsiębiorcza?

Coraz więcej startupów sukcesu. Czy Polska jest już przedsiębiorcza?

 

Już 13 stycznia przedstawiciele środowisk biznesowych, rządowych oraz akademickich spotkają się w centrum Warszawy, by porozmawiać o postępach w realizacji projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Czy Polska jest już krajem przyjaznym startupom, dającym możliwości szybkiego rozwoju? Organizatorem wydarzenia są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP).

 

Konferencja rozpocznie się o godz. 19:00 w Studiu 4 Piętro. W roli gości specjalnych pojawią się członkowie Zarządu AIP – Jacek Aleksandrowicz, Dariusz Żuk i Mariusz Turski. Organizatorzy spodziewają się przybycia minimum stu trzydziestu osób z całej Polski, w tym przedstawicieli ministerstw, instytucji rządowych, ośrodków wspierania przedsiębiorczości oraz ośrodków akademickich. Jednym z głównych celów konferencji jest integracja środowisk zaangażowanych w kształtowanie postaw pro-przedsiębiorczych w Polsce.

 

Przede wszystkim jednak ukazane zostaną dotychczasowe wyniki projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Jest to inicjatywa skupiona na wspieraniu mikro-, małych i średnich firm. – Udało nam się stworzyć ogólnopolski ekosystem, w ramach którego docelowo będzie działało pięćdziesiąt inkubatorów przedsiębiorczości AIP oraz dziesięć akceleratorów biznesu Business Link. Wiosną przyszłego roku zostanie otwarty największy, liczący prawie 5 tys. m2, Business Link na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dzięki projektowi „Droga do Polski Przedsiębiorczej” powstało już kilka tysięcy inicjatyw startupowych, które z powodzeniem działają zarówno w Polsce, jak i zagranicą – wyliczają organizatorzy konferencji.

 

Czas trwania konferencji szacowany jest na cztery i pół godziny. Końcowym etapem będzie networking. – Wierzę, że spotkania w mniej formalnej atmosferze pozwalają na otwarta i szczerą rozmowę, oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Szczególnie ważne jest to w środowiskach akademicko-biznesowych, gdzie ta wymiana doświadczeń jest najbardziej istotna – mówi Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej.

 

Oferta ogólnopolskiej sieci Inkubatorów AIP i akceleratorów Business Link oparta jest na innowacyjnych programach składających się z trzech filarów:

  • Firma, czyli narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności, w tym m.in. możliwość skorzystania z powierzchni biurowej;
  • Wiedza, czyli system wspomagania biznesu i wzrostu innowacyjności realizowany przez najlepszych praktyków w formie spotkań Kick-off, Training, Mentoring;
  • Społeczność, czyli budowanie sieci kontaktów biznesowych poprzez uczestnictwo w spotkaniach networkingowych, w których biorą udział znane autorytety ze świata biznesu oraz liczne grono startupów.
 

1 2

O autorze